Architektura / interiér

Světlý byt vás oslní

Starý byt měl před rekonstrukcí veskrze tradiční rozvržení místností: Kuchyně se nacházela až vzadu dispozice, stejně tak jako další obslužné místnosti, které zabraňovaly pronikání přirozeného světla do obytných částí bytu. Hlavním cílem architektů tedy byla náprava dispozice, spojení všech prostor a rozzáření celého interiéru.

EARCH.CZ , 7. 8. 2017

Společné prostory, jako kuchyň, jídelna a obývací pokoj, jsou po rekonstrukci co nejblíže ke vstupní hale. Soukromé místnosti, tj. ložnici s koupelnou, architekti naopak přesunuli do zadní části bytu, kde dříve bývala kuchyň.

Interiér byl zcela vybourán, investice zahrnovala i nové rozvody elektřiny, vody a instalací. Nové topení se nyní nachází v podlaze, vyměněna byla všechna okna a nové jsou i příčky.

Každý pokoj má nově výhled do ulice nebo na nádvoří. Hlavní ložnice je vybavena samostatnou koupelnou a šatnou, obojí má nyní výhled do tichého nádvoří. Šatna je z přírodního týkového dřeva. Byt má ložnice tři, dvě menší sice koupelnu mají, ale jsou už bez šatny. Namísto toho je obslouží šatní skříň.

Architekti ze studia ÁBATON se nevyhnuli ani zásahům do nosných konstrukcí. Z obývacího pokoje se do jídelny dostanete přes velký prostup, který zde dříve nebýval. Světlo tak může přes jídelnu volně proudit do kuchyně a zase zpátky do obývacího pokoje. Architekti se v bytě vyřádili i v detailech, sami navrhli koupelnové toalety, vanu a sprchu. V kuchyni se jejich osobitý design promítl do pracovní desky.

Všechny materiály jsou laděny ve světlých odstínech. Nikde není vymalováno jinak než bíle. Dřevo, které bylo použito, je co nejsvětlejší, podobně byl vybrán i kamenný obklad do koupelen.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři