Architektura / bytové domy

Titul „Stavba Jihomoravského kraje 2012“ získal projekt ateliéru KYZLINK

Projekt rekreačního areálu Apartmány Pálavské vinohrady navržený architekty ateliéru KYZLINK architects & interior získal nejvyšší ocenění na letošním jedenáctém ročníku soutěže Stavba Jihomoravského kraje v kategorii „Bytová výstavba“, pořádaném Jihomoravským stavebním společenstvím při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

KYZLINK ARCHITECTS , 30. 4. 2013

Výsledky letošního ročníku soutěže byly vyhlášeny na Mezinárodním stavebním veletrhu IBF 2013 v Brně. Odborná porota hodnotila kromě stavebního konceptu a kvality prací také architektonický výraz díla a začlenění do okolí.

V kategorii bytových staveb získal titul Stavba Jihomoravského kraje rekreační rezort Apartmány Pálavské vinohrady ateliéru KYZLINK architects & interior, který stavbu navrhoval, projektoval a také realizoval část interiérů. Výstavbu pěti apartmánových domů v jihomoravském Pavlově s celkem 30 bytovými jednotkami financovala společnost Pavlof, s.r.o., Stavba byla dokončena počátkem léta 2012, areál dnes slouží nejen k rekreaci vlastníků apartmánů, ale především k pronájmu široké veřejnosti.

„Apartmánový dům jsme se snažili zasadit do krajiny tak, aby co nejvíce zapadl do okolního prostředí vinařské oblasti, aby nepůsobil rušivě. Přízemní podlaží je zapuštěno do svažitého terénu, díky tomu dvoupatrová stavba v kopci působí přirozeně.“ říká Jan Kyzlink, hlavní architekt.

Apartmánové domy jsou kaskádovitě zasazeny do svahu nad vodní nádrží Vodní Mlýny, apartmány nabízí výhled nejen na vodní hladinu a kotvící jachty, ale současně i na okolní kopce poseté vinicemi a siluetu hradu Děvičky. Apartmány s plochou 50 m2 a terasou o dalších 20 m2 jsou koncipovány jako přízemní a mezonetové byty s dispozicí 1+kk. K apartmánům náleží sklepní kóje na sportovní vybavení. Parkování je zajištěno přímo v areálu.

Více o rezortu Apartmány Pálavské vinohrady na www.palavskevinohrady.cz.

  • Ateliér: KYZLINK ARCHITECTS
  • Země: Česká republika
  • Město: Pavlov
  • Ulice, číslo: Přehradní ulice, 256-260
  • PSČ: 692 01
  • Realizace: 2012
  • užitná plocha apartmánu: 50m2 + terasa 20 m2

Klíčová slova:

občanské stavby

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři