Rekonstrukce malého bytu na Letné

Úterý, 15. Září 2015 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Prosvětlený byt v minimalistickém duchu s vtipnou ovčí tapetou vznikl zdařilou rekonstrukcí podle návrhu architektky Hany Drdlové.

Hana Drdlová, Rekonstrukce bytu, Praha - Letná - foto © BoysPlayNice Photography & Concept ( J.Skokan, M. Tuma )
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Hana Drdlová
Ateliér Ateliér Hana Drdlová - HADA
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha
Suma 600 000.00
Měna CZK
Datum realizace 2013
Užitná plocha 57.00m2

Původní stav bytu:

Původní byt byl po lehčí a ne zcela šťastné rekonstrukci (kuchyně v předsíni, plastová okna, linoleum na podlaze, průtokové čerpadlo nad vanou, veselé barvy na stěnách)

Rekonstrukce:

Záměrem bylo vytvořit světlé vzdušné bydlení. Byt prošel celkovou rekonstrukcí (nové podlahy, omítky, okna, dveře, TZB). Podařilo se zachovat jen rákosový strop s fabiony.

Dispozice bytu byla nepatrně upravena. Místo WC a komory vznikla koupelna prosvětlující celý byt. Z původní malé tmavé koupelny se stala technická místnost, která výborně slouží i jako sklad sportovních potřeb. Kuchyně se přestěhovala do obývacího pokoje, kterému dominuje stůl ze starého dřeva. Celému bytu vládne bílá barva doplněná o dřevěné solitéry.

Staré sváteční skleničky, nádobí a lampy po babičce a kamarádech znovu plní svoji funkci. Obytnou místnost zútulňuje ovčí tapeta. Výrazy protagonistů vedly k nejedné zajímavé diskuzi.