design / produkty

Vitra představuje modulární systém Comma. Flexibilní lešení vám umožní postavit si kancelář podle svých představ

Modulární systém Comma vyniká flexibilitou i praktičností Foto: Zdroj: Vitra

Pracovní stanice, lavička, police i telefonní budka. V to všechno se může jednoduchou konfigurací proměnit novinka švýcarské značky Vitra.

Vitra , 20. 6. 2022 / Advertorial

 

Modulární kancelářský systém Comma provází bez nadsázky firmy a jejich zaměstnance na jejich cestě do budoucnosti: lze ho snadno přizpůsobit měnícím se potřebám a je navržen tak, aby jeho životnost byla co nejdelší. Díky snadno oddělitelným materiálům a komponentům je systém Comma v souladu s hlavním principem cirkulární ekonomiky.

To, co bylo v kancelářích vnímáno jako sílící požadavek, se po kovidové pandemii stalo ještě relevantnější: pracovní prostředí musí být snadno přizpůsobitelné měnící se situaci. A neznamená to jen přidat nebo odebrat pracovní místo. Znamená to možnost upravovat celé prostory a jejich funkce. Nejjednodušším řešením je otevřít pracovní prostor a strukturovat ho pomocí vhodně vybraného mobiliáře. Odpovědí značky Vitra je kancelářský systém Comma jako projev dynamického ducha nové generace podnikatelů, které již nenadchnou tradiční kancelářské prostory a hledají něco zcela jiného.

Systém Comma zrcadlí funkčnost a estetiku lešení. Je zjednodušený na základní odolné komponenty a funkce, díky čemuž uživatelé můžou opakovaně naplno využít svou kreativitu a předělat kancelářské prostředí tak, aby co nejlépe vyhovovalo jejich současným požadavkům, aniž by k tomu potřebovali další nástroje.

Základní modulární konstrukce Comma je vyrobena z trubkové oceli a tvoří ji šest prvků, které lze pospojovat do nekonečného množství variant, ať už to jsou pracovní místa, policové jednotky, telefonní budky, týmové lavičky nebo prostory na workshopy. Zástěny z recyklovaného plastu slouží jako stěny policových systémů pohlcující zvuk, jako paravány poskytující soukromí nebo jako dělící příčky. K pracovní stanici se snadno a rychle přidávají stolní desky, elektrifikační moduly a další volitelné prvky.

Foto: Téměř nekonečně mnoho možností lze poskládat ze základních šesti prvků

Systémové komponenty jsou dostupné ve světlé i tmavé barevné škále a velikostní rozpětí 40 cm až 2 m umožňuje vytvořit maximálně všestranné konstrukce. Comma díky tomu představuje ideální řešení i pro ty nejčlenitější prostory.

Systém Comma odpovídá směřování moderních kanceláří a konceptu Club Office, který je odpovědí na otázku po smyslu a fungování pracovních prostor po skončení pandemie. Poprvé ho Vitra představila v loňském roce a zároveň pozvala návštěvníky prozkoumat Club Office v sídle značky v Birsfeldenu. „Club Office je místo, kde zaměstnanci nasávají korporátní identitu a pociťují, že jsou součástí většího celku. Setkávají se s podobně naladěnými kolegy, které oceňují, a s nimiž sdílejí společné cíle. Podobně jako členové klubu se scházejí dobrovolně, jak jim jejich týdenní rozvrh dovolí, aby pracovali, sdíleli nápady a vytvářeli energii potřebnou k dosažení hlavního cíle,“ vysvětlila Nora Fehlbaum, generální ředitelka značky Vitra. 

Flexibilnímu a snadno transformovatelnému konceptu kanceláře odpovídají také další produkty jako je chameleon Dancing Wall, modulární pohovka Soft Work nebo stohovatelná židle Stool-Tool.

  • autor: Vitra *
  • publikováno: * 20. 6. 2022
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři