Novinky a názory / historie a teorie

Architekti CZ / 20 rozhovorů

Letos v červnu vydalo nakladatelství Grada knihu, která se snaží přiblížit čtenářům osobnosti známých českých architektů. V rozhovorech s jednadvaceti architekty se autor Jaroslav Sládeček snažil nahlédnout pod pokličku jejich architektonického umění a zároveň do jejich duše. Výsledkem je publikace, která nastavuje zrcadlo nejen samotným architektům nebo studentům tohoto oboru, ale každému, koho zajímá tato tvůrčí oblast.

EARCH.CZ , 30. 6. 2015

Architekti CZ

Cesta do hlubin architektovy duše - i tak by se dala nazvat kniha dvaceti rozhovorů s pečlivě vybranými osobnostmi současné české architektury řazenými v pravidelném sledu od nejstarších po nejmladší. Kniha přináší velice osobní výpovědi lidí, kteří v oblasti architektury “něco dokázali”. Pokud vás zajímá, jak svých úspěchů dosáhli, kde hledají inspiraci a jaké jsou jejich zásady a styl práce, pak vás jistě potěší přístupné a čtivé texty. Dozvíte se také, co očekávají od klientů, a co si myslí o Kaplického knihovně, výuce architektury, panelákových sídlištích, památkové péči, trvalé udržitelnosti nebo digitální architektuře. Rozhovory jsou doplněné o autentické portréty i řadu skic a fotografií, ilustrujících pochvalné i kritické názory odborníků v oblasti, která se týká nás všech. Přestože se v některých názorech liší, jedno mají všichni společné - pro architekturu žijí celým srdcem a toto celoživotní nadšení je z jejich prací i z jejich vyprávění cítit.

V knize najdete rozhovory s těmito osobnostmi:

Ivan Ruller, Viktor Rudiš, Alena Šrámková, Jaroslav Drápal, Zdeněk Zavřel, Ladislav Lábus, Josef Pleskot, Petr Hrůša, David Vávra, Stanislav Fiala, Viktor Koreis, Marek Štěpán, Svatopluk Sládeček, Szymon Rozwałka, Tomáš Klanc, Luka Križek, Markéta Zdebská, Pavel Nalezený, Ondrej Chybík, Michal Krištof a Dimitri Nikitin. Rozhovory jsou doplněny autentickými fotografiemi osobností, jejich skicami a ukázkou jedné až dvou zásadních prací.

 

 

Jaroslav Sládeček: Architekti CZFoto: eArch

Architekti CZ

Autor: Jaroslav Sládeček Vydavatel: Grada Rok vydání: 2015 Jazyk: český Počet stran: 296 Formát: 17x24 cm Prodejní cena: 349 Kč vč. DPH ISBN: 978-80-247-5404-8     Knihu můžete zakoupit v knihkupectví Kosmas.cz

 

Ukázky z rozhovorů:

Záznam ze křtu knihy v Galerii Jaroslava Fragnera dne 11. 6. 2015:

Vznik této publikace byl podpořen grantem Studentské grantové soutěže ČVUT v Praze (č. SGS14/085/OHK1/1T/15 - Principy tvůrčí práce současných českých architektů).

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři