Novinky a názory / historie a teorie

Od jeskyně ke katedrále - Příručka pro hravé architekty

Nová kniha architekta Ondřeje Šefců, která nedávno vyšla v nakladatelství Grada, je zpracována jako komiks a vysvětluje mnoho zásadních pojmů a událostí z vývoje architektury. Jak říká sám autor: "Ačkoliv je kniha určena spíše pro děti, je tak názorná, že ji snadno pochopí i většina dospělých."

EARCH.CZ , 27. 1. 2015

Architektura. Tohle slovo slyšíme docela často. Je to pochopitelné, vždyť architektura je všude kolem nás (tedy skoro všude). Ale víme, kde se vlastně vzala, jak se měnila a proč vypadá, jak vypadá? Jistě, na spoustu otázek můžete najít spoustu odpovědí v různých tlustých knihách. Ale ruku na srdce, kdo má čas je dneska číst? Ale poznávat věci kolem nás je docela zábavné. Tedy, když si to zábavné umíme udělat. Komiksové příběhy v této knížce popisují různé významné chvíle v dějinách architektury tak, jak to nenajdete ani v těch nejobjemnějších knihách. Po pravdě řečeno, nevíme úplně jistě, že to bylo přesně tak (tedy nevíme o tom skoro nic), ale tak trochu si myslíme, že to takhle mohlo být!

No a k tomu jsme přidali spoustu obrázků a trochu povídání, takže stačí si třeba jen tak listovat a dívat se. Nebo si vzít tužku nebo barvy a zkusit si něco namalovat. A třeba vás pak napadne podívat se na nějaký pěkný dům v místě, kde bydlíte, a najít na něm něco pozoruhodného. Třeba zvláštní obličej, římsu, co vypadá jak z vajíček, anebo sloup se šneky. A třeba jednou nějaký pěkný dům i postavíte.

Přední český znalec architektury vytvořil knížku, která zaujme každého od malého čtenáře až po hravého dospěláka.

64 bohatě ilustrovaných stran, 199 Kč

Ing. arch. Ondřej Šefců (narozen 1958 v Praze) Absolvent Fakulty architektury ČVUT Praha, obor architektura a územní plánování. Od roku 1983 je zaměstnán jako odborný pracovník Státního ústavu památkové péče (dnes Národní památkový ústav). V 80. letech pracoval na regeneraci městských památkových rezervací (Tábor, Jindřichův Hradec, Třeboň, Slavonice, České Budějovice, Prachatice). V 90. letech působil na obnově paláců pro Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky, Valdštejnského paláce pro Senát Parlamentu České republiky, Staronové synagogy, Klementina, paláce Kinských, zámku Kratochvíle, hradu Křivoklát, hradu ve Strakonicích, kláštera v Kadani, Karlova mostu a dalších staveb. Od roku 1996 je místopředsedou Společnosti pro technologie obnovy památek, kde pořádá odborné semináře. Publikuje odborné články, je spoluautorem řady publikací, realizoval mnoho odborných i popularizačních přednášek. Zabývá se kresbou historických památek a městskou vedutou.

Klíčová slova:

kniha publikace Grada

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři