Novinky a názory / zprávy

Časopis ARCHITECT+ 13: Landscape

Vychází nové číslo magazínu ARCHITECT+, tentokrát se zaměřením na landscape tvorbu. Různorodé přístupy k práci s krajinou (a v krajině) představuje magazín prostřednictvím tří projektů z prostředí českých měst i menších obcí. Přehled „landscape realizací“ doplňují rozhovory se zajímavými osobnostmi architektonického světa, například s ředitelem pražského IPRu Ondřejem Boháčem o vzniku dnešní podoby měst.

ARCHITECT+ , 11. 1. 2019

Hlavním tématem aktuálního vydání časopisu Architect+ je landscape, neboli krajinářská tvorba. Tři příklady realizací z různých měst (Praha, Pardubice, Osoblaha) od tří různých studií (Projektil, M1, Technoprojekt) jsou důkazem rozdílného přístupu k nakládání s krajinou a architektonického přemýšlení o ní. Existuje ale vůbec krajinářská architektura? Na tyto a další otázky jsme se pokusili hledat odpovědi u Kulatého stolu ve společnosti Štěpánky Šmídové, Romana Kouckého a Štěpána Špouly. Soubor realizací v čísle doplňují smuteční síň v Plané z ateliéru Hany Ryšavé a unikátní „městský zásah“ – obnova a dostavba historických domů s vlastním nádvořím v Trnavě od primátorsko-architektonické dvojice Vallo Sadovský architects.

Ve třináctém čísle časopisu Architect+ navíc najdete ohlédnutí za Designblokem od Adama Štěcha, postindustriální interiér brněnské destilérky od Kogaa, střípky mexické moderny Louise Barragána nebo rozhovor s ředitelem IPRu Ondřejem Boháčem o tom, kdo vlastně dnes plánuje podobu měst. Nechybí rozhovory, tradiční servis ani soutěž, v tomto čísle návrat k méně známé soutěži na Městskou knihovnu v České Lípě. 

Předplatné Architect+ zde: http://www.architect-plus.cz/index.php/predplatne

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři