Novinky a názory / zprávy

Festival 4+4 dny v pohybu zpřístupní prázdný Palác U Stýblů

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu zpřístupní od 10. do 18. října prázdný Palác U Stýblů (bývalá diskotéka Alfa) na pražském Václavském náměstí. Návštěvníci zde najdou rozsáhlou výstavu více než 40 umělců, kteří pod kurátorskou taktovkou Krištofa Kintery a Denisy Václavové zpracovali téma "Who is the Director?"

Festival 4+4 dny v pohybu , 8. 10. 2014

Palác U Stýblů se také stane východiskem řady tématických procházek po okolí s Václavem Cílkem, Jiřím Sádlem, Radovanem Lipusem, Petrem Klímou a Karolínou Vránkovou. Proběhnou zde premiéry site-specific divadelních projektů například souborů Ryba řvoucí, divadla Vosto5, VerTeDance a DAMU, belgických Crew, holandské umělkyně Lotte van den Berg, debata časopisu Respekt, oslava 6. narozenin artalk.cz, koncerty i party s DJs.

Druhým nevyužitým objektem, který festival zpřístupní, je podzemní sál funkcionalistické perly na Národní třídě - budovy ÚLUVu. Pro prostor, který byl pro veřejnost naposledy otevřený v roce 1990 při koncertu Lou Reeda, připravují Vladimír 518, Ondřej Anděra a David Vrbík jednorázový audiovizuální projekt nazvaný Spam - Smrt. K vidění zde bude 14. a 16. října.

Přehled Pro city procházek - informace a rezervace přes jednotlivé stránky:

S JIŘÍM SÁDLEM O TOM, CO ROSTE VE MĚSTĚsobota 11. 10. / 16:00, Palác U Stýblůhttp://www.ctyridny.cz/program_2014/s-jirim-sadlem-o-tom-co-roste-ve-meste/S RADOVANEM LIPUSEM O SCÉNOLOGII VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ: KAŠÍROVANÉ BOJIŠTĚsobota 11. 10. / 17:00, Palác U Stýblůhttp://www.ctyridny.cz/program_2014/s-radovanem-lipusem-o-scenologii-vaclavskeho-namestiS VÁCLAVEM CÍLKEM O CESTĚ, KTEROU SI VYBÍRÁ VODAneděle 12. 10. / 16:00, / Sraz na piazzetě Národního divadlahttp://www.ctyridny.cz/program_2014/s-vaclavem-cilkem-o-ceste-kterou-si-vybira-voda/S PETREM KLÍMOU PO VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ A OKOLÍsobota 18. 10. / 15:00, Palác U Stýblůhttp://www.ctyridny.cz/program_2014/s-petrem-klimou-po-vaclavskem-namesti/S KAROLÍNOU VRÁNKOVOU PO PALÁCÍCH NAŠÍ DOBY

sobota 18. 10. / 16:00, Palác U Stýblůhttp://www.ctyridny.cz/program_2014/s-karolinou-vrankovou-po-palacich-nasi-dobyPALÁC U STÝBLŮ:Sedmipatrový funkcionalistický dům architektů Ludvíka Kysely a Jana Jarolíma kdysi nabízel známou a oblíbenou kavárnu, obchody, byty, ordinace, kanceláře, restauraci a taky legendární kino Alfa. Pasáž, propojená se Světozorem a ústící do Františkánské zahrady, byla jedním ze skvostů Václavského náměstí. Prosklené stěny umožňovaly pozorovat život na ulici i v pasáži a zastavit se uprostřed ruchu velkoměsta.ÚSTŘEDÍ LIDOVÉ UMĚLECKÉ VÝROBY /ÚLUV/:Bývalá funkcionalistická perla – ÚLUV na Národní třídě – postaven jako Dům uměleckého průmyslu architektem Oldřichem Starým v roce 1936 pro Svaz československého díla. Působily v něm výrazné osobnosti, jako byl Jan Kotěra, Josef Gočár, Ladislav Sutnar a mnozí další. Sídlily zde prodejny Krásná jizba a nakladatelství Družstevní práce. Po druhé světové válce zde ve snaze pečovat o lidovou uměleckou výrobu bylo založeno Ústředí lidové umělecké výroby. Letošní ročník festivalu 4 + 4 dny v pohybu proběhne kromě Paláce U Stýblů také v Divadle Archa (zahraniční taneční, pohybová a divadelní představení), divadle Ponec (premiéra souboru DOT504), Studiu Alta (premiéra představení Lenky Tretiagové a Light Studia nazvaného Karlík aneb zážitkový trenažér).

Více informací o celém programu na www.ctyridny.cz.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři