Novinky a názory / zprávy

Hledání Vivian Maier bude na internetu dřív než v kině

Aerofilms otestuje nový distribuční model s filmem Hledání Vivian Maier. Poprvé bude film na internetu dva týdny před kinopremiérou.

Aerofilms , 19. 11. 2014

Distribuční společnost Aerofilms ve spolupráci s videoportálem VOYO poprvé v ČR uvede film na internetu s výrazným předstihem před kinopremiérou. Online přístup celovečerního dokumentárního filmu Hledání Vivian Maier předběhne klasickou premiéru v kinech o dva týdny. Do ČR se tak poprvé dostane distribuční model, který již několik let úspěšně funguje na západ od našich hranic. Exkluzivní online premiéra pouze na VOYO je naplánovaná na 20. listopad 2014. Do běžné kinodistribuce film vstupuje 4. prosince 2014. Od kinopremiéry pak bude film okamžitě k dispozici také na dalších VOD platformách – Aerovod a Alza media.

„VOD neboli Video On Demand není v ČR ještě zdaleka tak rozvinuté jako v jiných zemích v zahraničí. Zejména v USA a zemích západní Evropy však VOD úspěšně funguje již mnoho let a vedle běžné kinodistribuce patří k běžným distribučním kanálům. Jedinou výjimkou je služba VOYO, která se na našem trhu již etablovala a nabízí komerční i artové filmy. Právě proto jsme se rozhodli VOYO oslovit pro spolupráci na filmu Hledání Vivian Maier a věříme, že díky tomu film získá potřebnou podporu a prostor,“ komentuje strategii Radka Urbancová z distribuční společnosti Aerofilms.

Práce s různými distribučními modely není pro Aerofilms žádnou novinkou. Na vlastním VOD portálu Aerovod využívá legální online streamování i download filmů už od roku 2012. Historicky první transakce na Aerovodu proběhla 5. dubna 2012. Dosud však společnost Aerofilms distribuovala filmy na Aerovodu buď s časovým odstupem od kinopremiéry nebo tzv. day-and-daty, tedy v kinech a na internetu současně. Z filmů Aerofilms, které byly uvedeny day-and-date, můžeme jmenovat například polský film Ida režiséra Pawlikowského, Kim Ki-Dukovu Pietu nebo dokumentární film Pátrání po Sugar Manovi. Zajímavostí je, že podle dosavadních zkušeností zahraničních distributorů i Aerofilms uvedení filmu na VOD nemá negativní dopad na návštěvnost filmu v kinech. Film naopak dostává šanci oslovit širší publikum.

HLEDÁNÍ VIVIAN MAIER | Finding Vivian MaierKdo byla největší neznámá fotografka 20. století

Příběh záhadné ženy nás zavádí do ulic New Yorku a Chicaga, kde Vivian Maier od roku 1950 až do své smrti v roce 2009 nafotila více než 100 000 dechberoucích fotografií. Žádnou z nich ale nikomu neukázala. Snímky byly objeveny shodou náhod až poté, co strávily několik desetiletí v zaprášených krabicích. Díky umělecké hodnotě nečekaně objeveného díla začala být Vivian Maier brzy považována za jednu z nejvýraznějších osobností fotografie 20. století. Přesnost, se kterou zachycovala spontaneitu pouličních výjevů, ji vynesla srovnání s Henri Cartier-Bressonem a dalšími. Její samotářský život ale zůstal obestřen tajemstvím. Kdo byla tato nenápadná chůva? Proč před ostatními tajila svou největší vášeň? Mozaika jejího fascinujícího života se postupně skládá z dříve nepublikovaných fotografií, filmů a rozhovorů s desítkami lidí, kteří si mysleli, že ji dobře znali.

Dokumentární film, USA 2013, 83 min.

Námět, režie: John Maloof, Charlie SiskelStřih: Aaron WickendenKamera: John MaloofHudba: J. RalphVystupují: John Maloof, Mary Ellen Mark, Tim Roth, Phil Donahue

Světová premiéra: 9. září 2013 (Mezinárodní filmový festival v Torontu)Exkluzivní online premiéra na VOYO: 20. listopadu 2014Premiéra v kinech v ČR: 4. prosince 2014

Distribuce ČR: AerofilmsTrailer k filmu s českými titulky: www.youtube.com/watch?v=FBxPQzGyoigVíce informací o filmu: www.aerofilms.cz/filmy/255-Hledani-Vivian-Maier/

Videotéka VOYO nabízí několik tisíc filmových a seriálových titulů, které mají nyní uživatelé bez omezení k dispozici v aktuální vánoční nabídce. V ceně, která odpovídá hodnotě jednoho lístku do kina, mohou předplatitelé sledovat také exkluzivní sportovní přenosy, prémiové kanály NOVA Sport a VOYO Cinema a také řadu původních seriálů televize Nova, u kterých jim je k dispozici nejen rozsáhlý archiv, ale také exkluzivní díly ještě před jejich televizní premiérou. Zájemci o službu mají možnost vyzkoušet prvních 7 dní zdarma, stačí se zaregistrovat na voyo.nova.cz.

  • autor: Aerofilms *
  • publikováno: * 19. 11. 2014
  • zdroj: * tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři