Novinky a názory / zprávy

Krištof Kintera a Denisa Václavová vystavují obrazy ze své sbírky

Kištof Kintera a Denisa Václavová na začátku - společného života a sbírání umění Foto: archiv Denisa Václavová a Krištof Kintera

Galerie Prostora představuje soukromé sbírky umělců. Nevystavují tedy díla svoje, ale ta, která vlastní. Teď ji se svými obrazy a dalšími artefakty obsadí výrazná dvojice kulturního světa - kurátorka Denisa Václavová a výtvarník Krištof Kintera. Vernisáž výstavy Naše Proběhne na pražských Vinohradech v úterý 26. září 2023.

Prostora , 25. 9. 2023

Většina umělců vlastní i díla svých kolegů, ať už si je vymění, koupí, najdou nebo dostanou. Kteří autoři a autorky patří mezi oblíbené u Denisy Václavové a Krištofa Kintery a proč? Výstava bude zahájena vernisáží v úterý 26. září 2023 od 17,30 hodin za přítomnosti Denisy Václavové a Krištofa Kintery.

Výstava s názvem NAŠE představí díla Josefa Bolfa, Ester Knapové, Lukáše Jasanského a Martina Poláka, Ondřeje Přibyla, Františka Skály ml, Přemysla Procházky, Jana Šerýcha, Samuela Kollárika, Davida Shrigleyho a dalších.

“Denisa Václavová a Krištof Kintera patří mezi významné figury výtvarného umění, které a snaží se svou činností překračovat i své vlastní hranice. Od začátku své profesní činnosti se snaží poskytovat prostor i jiným umělcům nebo usilují o to, začlenit výtvarné umění do veřejného prostoru jako samozřejmé součásti našich životů,” říká zakladatelka galerie a architektka Marcela Steinbachová.

Denisa Václavová (*1973) a Krištof Kintera (*1973) jsou výraznými osobnostmi současné výtvarné scény. Krištof Kintera je výtvarník, vytvořil řadu pomníků a soch do veřejného prostoru. Denisa Václavová je divadelní producentka a organizátorka kulturních akcí. Jejich průsečíkem je každoroční festival 4+4 Dny v pohybu, věnovaný výtvarnému umění a divadlu. Krištof dlouhodobě stojí za výtvarným řešením tohoto site-specific festivalu, za jeho vizuální identitou či za hlavními slogany. Denisa festival dramaturgicky, kurátorsky a produkčně zajišťuje a věnuje se právě výstavám umění v netradičních prostorech.

Foto: Krištof Kintera vystaví tentokrát ne umění, které vytvořil, ale to, co vlastní

Prostora je nová galerie, za kterou stojí architektka Marcela Steinbachová, zakladatelka ateliéru Skupina, spolku Kruhu a ředitelka jeho aktivit (přednáškové cykly o architektuře, festival Den architektury a festival Film a architektura, vydávání publikací). Prostora sídlí v bývalých telefonních ústřednách v Blanické ulici 9 nad náměstím Míru, v 1. patře.

„Galerie Prostora pokračuje v představování současných osobností výtvarné scény neobvyklým způsobem. Ukazuje jejich oblíbená díla a autory, kolekci nebo sběr uměleckých objektů, kteří daní umělci sami vlastní. Nejedná se o komponovanou sbírku s investičním záměrem, ale spíše pocitový sběr děl svých kolegů, kterým se s radostí obklopují. Životní partneři Denisa Václavová a Krištof Kintera patří mezi výrazné osobnosti současné výtvarné scény a galerie ukáže jejich vkus a záliby. Zároveň je představí jako svébytnou dvojici a možná i v novém světle,“ říká k dramaturgii prostoru jeho zakladatelka Marcela Steinbachová. První výstava Prostory představila pod názvem Moje, Moje… sbírku Jiřího Petrboka.

Součástí výstavy budou komentované prohlídky či diskuse s Denisou Václavovou a Krištofem Kinterou.

  • autor: Prostora *
  • publikováno: * 25. 9. 2023
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři