Novinky a názory / zprávy

Landscape festival v Praze stále sbírá úspěchy. Protestní stupínek získal naminaci na cenu Miese van der Rohe

Přestože LANDSCAPE FESTIVAL PRAHA 2019 již skončil, mnohé z jeho instalací stále zůstávají a oživují některé z Pražských divočin, v nichž se odehrál. Díky vstřícnému přístupu pracovníků Magistrátu hlavního města Prahy a městské části Praha 3, kteří přijali tyto intervence za své, se s nimi mohou Pražané setkávat a využívat je i nadále.

Galerie Jaroslava Fragnera , 17. 12. 2018

STÁLE PŘÍSTUPNÁ INSTALACE LFP ZÍSKALA NOMINACI NA CENU MIESE VAN DER ROHE

Nejvíce z původně dočasných zásahů zůstalo na vrchu Vítkov a Dolním Žižkově a to 15 z původních 29. Lidé si tak mohou stále užívat třeba Lavičku Lenku (Lenka Klodová), Pozorovatelnu (Lukáš Ehl, Tomáš Koumar), Czechoslovak Pixel (David Karásek a kol.), anebo vystoupat na Protestní stupínek z dílny slovenského ateliéru 2021, který byl nominován na prestižní cenu za současnou architekturu MIES VAN DER ROHE AWARD, která bývá udělována jednou za dva roky nejkvalitnějším realizacím z celé Evropy.

 

 

Na cyklostezce pod Vítkovem je pro projíždějící stále k dispozici například Pumptrack (Jiří Ullwer, Sabina Loudová), přičemž pěší si z ní stále ještě mohou zkrátit cestu na Florenc díky schodišti u divadla Ponec s názvem Highline Žižkov od ateliéru Archwerk. To bylo vybráno do Salonu dřevostaveb 2019. Zde začátkem měsíce zorganizovala skupina studentů v rámci akce Grab the trash úklid schodiště a přilehlé stezku, což je důkazem toho, že se festivalu daří podněcovat zájem občanů o veřejný prostor a jeho kultivaci. Dalšími ponechanými instalacemi jsou například Schodiště a Brána na Rohanském ostrově z dílny studia H3T.

 

Foto: EARCH

 

LANDSCAPE FESTIVAL V ROCE 2019

Příští ročník festivalu bude pořádán ve spolupráci se Statutárním městem Ostravou. Obyvatelé a návštěvníci Ostravy se tak mohou těšit například na mezinárodní krajinářskou konferenci nebo na intervence zahraničních hvězd, jakými jsou Rintala Eggertsson (FI), NL Architects (NL) nebo zerozero (SK). 

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři