Novinky a názory / zprávy

No comment: Obchodní středisko Sněžka v Peci pod Sněžkou - část 1

Tuto středu se v Ballingově sále Národní technické knihovny v Praze za osobní účasti členů oslovených ateliérů uskutečnila zajímavá prezentace všech devíti soutěžních návrhů na obnovu nákupního střediska v Peci pod Sněžkou. Pokud jste se nemohli zúčastnit, jistě se rádi podíváte alespoň na pár minut „špionážních“ videozáznamů několika částí prezentace.

Jaroslav Sládeček , 12. 10. 2012

V plném sále se ten večer sešli studenti i profesionálové, nadšenci a zájemci o poctivou a nápaditou českou architekturu, kterou jména zúčastněných ateliérů zaručují. Večerem vtipně provázel Adam Gebrian, který v tom všem má prsty a bylo vidět, že byl tímto úkolem nadšen – tedy nejen funkcí moderátora večera - ale především úkolem organizátora celé této soutěže, kterou uspořádal společně s Janou Kosteleckou na žádost majitelů budovy obchodního střediska.

01 - Úvod (délka videa 1:43)

Adam Gebrian s Janou Kosteleckou tedy společně vybrali a oslovili podle svého svědomí 10 nejnadějnějších českých architektonických ateliérů, ale to už si poslechněte od Adama v následujícím videu.

02 – Zadání soutěže (délka videa 3:32)

Celý proces soutěže trval dva roky a byl rozdělen na dvě kola. Po prvním kole byly odmítnuty návrhy tří ateliérů – vysvětlení, z jakých to bylo důvodů, si můžete přečíst na výstavě, anebo opět nyní dejte slovo Adamovi.

03 - A1 Architects (délka videa 4:48)

04 - Kamil Mrva Architects (délka videa 4:49)

V příštím díle přineseme záznam vystoupení ateliérů Sporadical, DaM a Zdeňka Fránka. Pokud vás zajímají všechny výsledné návrhy a nechcete čekat celý týden na druhý díl, máte možnost do 28. října navštívit výstavu Rekonstrukce a dostavba obchodního střediska Sněžka v Peci pod Sněžkou v rámci festivalu Architectureweek 2012 v Národní technické knihovně v Praze - Dejvicích, kde najdete jak dokumentaci všech projektů, tak hodnocení poroty v písemné formě.

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři