Novinky a názory / historie a teorie

Osmé číslo BLOKu

V příštím, osmém čísle Bloku, které vyjde 10. prosince s tématem máma v záhlaví, mimo jiné očekávejte nejzajímavější momenty londýnského 100% Designu stejně jako pražského Designbloku ´02. Zásadní díla současné sedací kultury a dárky pro maminku stejně jako pohonné jednotky současného futurismu. Rozhovor s britským režisérem a grafickým designérem Johnny Hardstaffem, německým designérem Wernerem Aislingerem a představíme také domácí objev Reného Šulce.Významnými hosty čísla budou čeští rychlobruslaři v článku Kyborgové na vlastní pohon, stavebnice Merkur a také Tatra 603... >>>

David Ešner , 4. 12. 2002

blok expandujeV rámci tradičního týdne designu, během něhož se koncem září odehrává série výstav a akcí sdružených pod název 100% Guaranteed, byla oficiálně zahájena londýnská distribuce dvouměsíčníku o designu, životním stylu a architektuře s názvem BLOK. Časopis - již téměř rok vydávaný v Praze - totiž před několika měsíci začal vycházet i v anglické verzi, jež se v zahraničí setkala s příjemnou odezvou.Uvedení na anglický trh bylo v prostorách Českého centra v Londýně současně podpořeno zahájením výstavy BLOK loves design, která prezentovala díla výtvarníků, fotografů a designerů známých z obsahu časopisu. Vernisáž i samotný BLOK si téměř okamžitě získal i místní designérská studia a prestižní média, která dvouměsíčník srovnávala s časopisem Wallpaper, ikonou moderního vkusu. The Sunday Review, pravidelná víkendová příloha deníku The Independent, například o BLOKu napsala:„Pro čtenáře kultovních časopisů je tu další titul o architektuře, designu a životním stylu, na který by si měli dát pozor. BLOK, se sídlem v Praze, vychází šestkrát do roka a i když vzniknul už v červnu 2001, teprve tento týden se dostává do vybraných prodejen. Fanoušci Wallpaperu, kteří si rádi rozšiřují obzory, ocení především články věnující se například hotelu Ještěd, který je ve světě dosud méně známou, ale o to více fascinující stavbou.“Kromě České republiky a Velké Británie je navíc BLOK možné koupit i ve vybraných prodejnách a galeriích na Slovensku, v Rakousku, Německu a Francii.Blok na České sezóně ve FranciiBlok se rovněž prezentoval v Paříži v rámci České sezóny ve Francii 2002 — Bohemia magica, představen byl na Českém salonu v IFA (Institut français d'architecture) vedle třinácti českých architektonických ateliérů a nejzajímavějších českých periodik a publikací o architektuře a designu.Ocenění kmenových fotografů BlokuKmenoví fotografové Bloku Salim Issa a Štěpánka Stein získali na prestižní fotografické soutěži Czech Press Photo 2002 hned dvě významná ocenění: 3. místo v kategorii Portrét – série a 3. místo v kategorii Umění.

Foto: eArch
Blok na výstavě Reflexe Designbloku ´02Na přelomu listopadu a prosince byl časopis Blok osloven k účasti na výstavě Reflexe Designbloku ´02 konající se od 15. 11. do– 15. 12. 2002 v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně (MG). Předtavuje tam to nejzajímavější, co se letos objevilo na dnech designu v Praze Designbloku. Blok-expozice byla kurátorsky sestavena z exponátů, které jsou úzce spojené s časopisem a jeho náplní. Mezi vystavenými přdměty je tedy možno vidět výtvory Daniely Polubědovové, studia Olgoj Chorchoj, Daniela Piršče, Maxima Velčovského, Filipa Streita a dalších, chybět samozřejmě nemohli velkoformátové fotografie Marka Novotného, Salima Issy a Štěpánky Stein a Orto Sposse.

Klíčová slova:

publikace EARCH 1.0

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři