Technologie / IT

ArchiCAD 15: Nová generace týmové spolupráce

V architektonické praxi je pro spolupráci členů projekčního týmu důležitá možnost sdílení jednoho projektu na více počítačích najednou. ArchiCAD tuto možnost plně podporuje a nabízí různá řešení, která tento způsob práce usnadňují.

Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR , 24. 8. 2011

ArchiCAD přinesl revoluci do BIM týmové spolupráce

BIM (Building Information Modeling) přináší kvalitativně vyšší způsob týmové spolupráce. Ovšem v případě velkých projektů to znamená požadavek na zpracování toku velkého množství dat. GRAPHISOFT BIM Server, jenž je standardní součástí ArchiCADu, toto řeší a to i pro případ týmové spolupráce v prostředí internetu. Patentovaná technologie Delta Server™ totiž dramaticky snižuje objem dat, který mezi členy týmu "proudí".

ArchiCAD - nová generace týmové spolupráce

Rychlost

Dlouhé čekání na synchronizaci projektu je v týmovém prostředí ArchiCADu minulostí. Technologie DELTA-server™ díky dramatickému snížení objemu přenášených dat umožňuje k týmové spolupráci na projektu využívat standardní připojení k internetu, ale i značně zrychluje právě synchronizaci.  

Bezpečnost dat

Poškození nebo ztráta dat díky chybě v síti nebo na počítači jsou velkou starostí všech CAD manažerů. Robustní architektura BIM Serveru zabezpečuje integritu dat v každém okamžiku.  

Pracovní postupy

Členové týmu si rezervují část projektu v momentě, kdy to potřebují. Rychlou a plynulou komunikaci mezi projektanty zajišťuje komunikační on-line systém (podobný jako např. Skype) a automatický on-line pracující systém grafického označování rezervovaných konstrukcí.

 

Sadu video klipů, které ukazují jak prostředí ArchiCAD Teamwork pracuje, si lze stáhnout zde 

Mosty mezi kontinenty: online BIM spoluráce

Podívejte se na záznam webináře Watch "Open & Online BIM spolupráce". Pochopíte, jak GRAPHISOFT BIM server pomáhá projekčním týmům implementovat BIM do jejich každodenní praxe a to nezávisle, kde jejich členové působí. Možnosti BIM spolupráce mezi projektanty jsou umocněny skutečností, že BIM projekt mohou online sdílet další profese. Pro stažení prezentace je nutné provést registraci.

 

Klíčová slova:

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři