Technologie / IT

ArchiCAD STAR(T)EDITION 2011 | cenově dostupný BIM nástroj

ArchiCAD STAR(T)EDITION pracuje s technologií Virtual Building™, zásadní technologií pro generování dokumentace a její správy. Výkresová dokumentace všech stupňů je odvozována přímo z archicadovského informačního modelu budovy - virtuální budovy - bez potřeby žádného dalšího programu a bez nutnosti opakujících se činností.

Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR , 4. 3. 2011

Celý proces zpracování projektové dokumentace, ostatně stejně jako u "plného" ArchiCADu, je mnohem přímočařejší, vytváří se mnohem větší časový prostor pro vlastní vymýšlení, dokumentace je generována automaticky. STAR(T)EDITION 2011 přináší řadu funkcí, které výrazně zvyšují produktivitu jak zpracování vlastní stavební dokumentace, tak komunikace se specialisty.    

Nejvýkonnější BIM technologie dostupná všem

ArchiCAD STAR(T)EDITION 2011 je neobyčejně výkonný 3D CAD / BIM (Building Information Modeling) systém, jenž je snadno naučitelný a jenž si může dovolit i samostatný architekt/projektant či menší kancelář. Zkušenost ukazuje, že ArchiCAD SE  je vhodným nástrojem i pro stavební firmy. ArchiCAD SE poskytuje nejmodernější technologii za přijatelnou cenu. ArchiCAD SE 2011 má stejné jádro jako ArchiCAD 14.

ArchiCAD STAR(T)EDITION 2011.......... 50.200,- Kč (60.240 ,- Kč včetně DPH)

 

Akcelerujte svoje podnikání, předstihněte konkurenci

  ArchiCAD SE nabízí všechny výhody technologie Virtual Building™ firmy Graphisoft. Funkce, které jsou k dispozici, a nastavení programu jsou určeny pro menší projekce, tak aby maximálně mohli zvýšit svou efektivitu práce a byly více konkurence schopné. ArchiCAD SE 2011 dokáže načítat i ukládat datové formáty DWG-DXF (Autocad 2010) a IFC 2x3 a nabízí tak široké možnosti pro sdílení dat s aplikacemi specialistů, od statiků pro profese TZB.    

 

     

ArchiCAD STAR(T)EDITION 2011 – základní funkce

Přenositelnost souborů – projekty ArchiCADu SE jsou kompatibilní na všech dostupných platformách, lze je přenášet i v heterogenním prostředí (např. MacOS - Windows) bez další konverze. ArchiCAD SE načítá i exportuje soubory DWG (2000-2010), IFC2x3, DWF, PDF, DXF, DGN, TIF, BMP, ... Úpravy v jakémkoli okně, provázanost dokumentů - všechna zobrazení budovy jsou provázána, jedná se o jeden datový soubor. V jakémkoli zobrazení (půdorys, řez, perspektiva, ...) lze provádět změny a tyto změny se automaticky přenesou do všech ostatních zobrazení, resp. výkresů. Díky OpenGL lze pracovat s otexturovaným 3D modelem v reálném čase. Inteligentní konstrukční prvky - elegantní řešení krovů je příkladem práce s inteligentními parametrickými prvky. Automatické generování zádlabí, detailů či rozpisek značně zrychluje práci. Dalším příkladem inteligentních konstrukčních prvků jsou vazníky. Pomocí různobarevných čar se nakreslí osové schéma vazníku v řezu. Dle nastavení v dialogovém okně je vytvořena konstrukce, která je umístěna v místě řezu. Automatické generování výkresové dokumentace - technická dokumentace je generována přímo z modelu. V závislosti na detailnosti jeho zpracování je až 80% 2D dokumentace vytvořeno a zkompletováno automaticky již během jeho vytváření. Do dokumentace lze začlenit i vizualizace. Lokální prostředí - ArchiCAD je využíván ve 102 zemích světa. Program je ovšem vytvořen tak, aby jej šlo důsledně upravit podle zvyklostí a standardů konkrétního státu. To se netýká pouze lokalizace menu a dialogových oken programu, ale hlavně jeho funkcí. Příkladem je způsob kótování parapetu v české verzi. Firemní prostředí - ArchiCAD SE lze "personalizovat" formou vlastních šablon, uživatelských profilů a různých přednastavení. To nejen maximálně zefektivňuje vlastní projektování, ale i nabízí možnost pro vytvoření"firemní grafiky" výkresové dokumentace.

Čím ArchiCAD STAR(T)EDITION 2011 vyniká?

Rychlost – program využívá výkon víceprocesorových počítačů. V zásadních operacích jako jsou výpočet 3D či generování řezu dokáže zapojit všechny procesory. Řada dalších operací byla opětovně oproti předchozí verzi SE přepracovaná a i zde došlo k výraznému zrychlení. Knihovny parametrických objektů, katalogy výrobců - standardní knihovna ArchiCADu SE obsahuje řadu parametrických objektů, značek a kreslících symbolů. Rovněž knihovny konkrétních výrobců pokrývají budovu "od základů po střechu", příkladem jsou Cembrit, Heluz, Marley, Office Pro, Schiedel, Siko, Velux, Vitra, Wienerberger. Přehled katagů najdete zde 3D dokument – oproti jiným CAD zcela unikátní typ dokumentu umožňuje použít jakýkoli 3D pohled pro vytváření výkresu, kam lze přidat kóty, poznámky a další 2D prvky. Lze například vytvořit výkres detailu s informacemi zobrazenými ve 3D jako je řez sendvičovou konstrukcí v prostoru doplněný o kóty a poznámky nebo převést 3D pohled budovy do výkresu, který zobrazí průnik sendvičových konstrukcí v prostoru. Pracovní list - rovněž zcela unikátní typ dokumentu. Jedná se o 2D dokument/výkres, do kterého lze umístit jakýkoli jiný archicadovský dokument (půdorys, řez, ...) za současného oddělení vazby se 3D modelem. Pracovní list je rovněž velmi efektivním prostředím pro "čištění" naimportovaných DWG dokumentů Průhledové zobrazení (Virtual Trace™) a Vizuální porovnání (separátor)– Zajišťuje bezchybnou koordinaci zpracování jednotlivých dokumentů / výkresů. Tato průlomová technologie umožňuje současně pracovat na několika pohledech modelu, stejně tak jako 2D dokumentech, a to tak, že jsou podsvíceny pod sebe. Dokumenty „položené“ na sebe lze pomocí Průhledového zobrazení lze postupně „shrnovat - separovat“ ve svislém nebo vodorovném směru a tak je vzájemně porovnávat a koordinovat. Jakýkoli nesouhlas mezi výkresy je ihned odhalen. Obrázková výplň - program využívá nový systém práce s výplněmi včetně nových typů výplní – obrázkové a průhledné výplně. To umožňuje v prostředí ArchiCADu SE 2010 vytvářet graficky propracované dokumenty pro prezentaci projektu. Obrázkové (rastrové) výplně umožňují použití obrázků jako výplní ve výkresech. Interaktivní tabulky prvků - změny provedené ve výkazových tabulkách se promítají do modelu respektive do všech výkresů a naopak. To zaručuje rychlost při provádění změn “na poslední chvíli” a shodu modelu s 2D dokumenty. Tabulky zobrazují náhledy na prvky, které lze kótovat a popisovat.

Je ArchiCAD STAR(T)EDITION 2011 správné řešení pro Vás?

Podívejte se na přehlednou tabulku jeho funkcí v porovnání s plnou verzí ArchiCADu.

Kompatibilita s ostatními verzemi ArchiCADu SE 2011 dokáže otevřít projekty vytvořené v:

STAR(T)Edition 2006 až 2010 ArchiCAD 8.1 a 9 PlotMaker 3.1

 

ArchiCAD STAR(T)EDITION roste s Vámi

  Obchodní politika Graphisoftu garantuje jednoduchý přechod (upgrade) ze STAR(T)EDITION na plnou verzi ArchiCADu. Technicky pak všechny projekty vytvořené ve STAR(T)EDITION lze otevřít v nejnovější plné verzi ArchiCADu.

Jestli se chcete dozvedět více o ArchiCAD STAR(T)EDITION formou prezentace ve Vaší kanceláři (případně získat demo verzi programu), vyplňte prosím tento formulář

Klíčová slova:

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři