Technologie / produkty

Podlahy Thomsit v nové budově Genetiky Plzeň

Od června 2012 je v provozu nová budova společnosti Genetika Plzeň s.r.o., ve které budou zájemci o genetická vyšetření chodit po podlahách, realizovaných na jaře letošního roku plzeňskou společností BOST interier s.r.o..

EARCH.CZ , 6. 11. 2012

Při realizaci podlah s povrchem z vinylových krytin Tarkett Tapiflex Essential použili pracovníci realizační firmy výhradně stavební chemii Thomsit.

V ambulanci genetického poradenství a genetické laboratoři soukromé společnosti Genetika Plzeň s.r.o. provádí tým zaměstnanců pod vedením jednatelů Doc. MUDr. Františka Lošana, Csc. a MUDr. Petra Lošana široké spektrum genetických vyšetření včetně DNA testů a prenatálních vyšetření. Vysoká úroveň a rozsah služeb společnosti jsou v Plzni velmi dobře známé a zájem o služby genetiků v posledních letech trvale roste a tak se vedení společnosti rozhodlo přestěhovat svoji ambulanci a laboratoř do nové čtyřpatrové administrativní budovy na ulicí Parková v Plzni – Černicích, jejímž investorem byla společnost GRI, s.r.o. Plzeň.

Objekt na bázi železobetonové konstrukce o zastavěné ploše 600m2 a obestavěném prostoru 8000 m3 se realizoval od dubna 2011 do května 2012. Generálním dodavatelem byl EMPEX Holding s.r.o. Plzeň, realizaci podlah byla pověřena společnost BOST interier s.r.o. a její jednatel Ing. Radim Frank mohl v květnu letošního roku úspěšně předat pečlivě provedené a dokonale vyčištěné podlahy investorovi. „Podlahová plocha představovala cca 1000 m2 a dokončovali jsme ji na konci května, designéři navrhli jako podlahovou krytinu kombinaci pěti jasných světlých, pozitivně působících odstínů vinylových podlah Tarkett Tapiflex Essential.“, uvedl ing. Radim Frank.

Tyto podlahové krytiny poskytují optimální rovnováhu mezi kročejovým útlumem a ochranou proti zbytkovému otlaku, otěru a opotřebování. Povrch je vytvrzený vrstvou TOPCLEAN, která zajišťuje podlahovině velmi dobré vlastnosti pro čištění a údržbu a díky které není po celou dobu životnosti materiálu třeba používat při údržbě žádný vosk nebo leštidla. „Chůze po tomto měkčeném vinylu je velmi příjemná, měkká a krytina dobře tlumí akustický hluk. Do prostor jako jsou ty v budově Genetiky Plzeň, je tato krytina ideální.“, říká ing. Frank.

Podkladem byl beton vyztužený skelným vláknem s podlahovým vytápěním. „Vršky skelných vláken jsme museli odstranit, protože přečnívaly i přes stěrku a při lepení vinylu by to nebylo v pořádku. Pro penetraci jsme použili základní nátěr Thomsit R 777, podlahovou krytinu jsme lepili disperzním lepidlem pro vinylové krytiny Thomsit UK 400, stěrkovali jsme anhydritovou samonivelační vyrovnávací hmotou Thomsit AS1. V místech dilatace podlahového vytápění byla potřebná větší vrstva stěrky, to ale nebyl problém, s touto stěrkou se dají v jedné operaci dělat vrstvy od 1 do 20 mm.“, komentoval průběh realizace ing. Radim Frank.

Stěrka Thomsit AS1 je vhodná na podlahy s podlahovým vytápěním a je odolná vůči vzniku prasklin, vytváří vysoce hladké povrchy a navíc vykazuje vysokou výslednou pevnost. Univerzální disperzní lepidlo Thomsit UK 400 neobsahuje rozpouštědla, je vhodné na podlahy s podlahovým vytápěním a je pro něj charakteristická vysoká počáteční přilnavost, vydatnost a lehké zpracování.

Realizace probíhala k plné spokojenosti, komplikací byla jen vysoká vlhkost podkladového betonu. Beton byl hotový cca 6 měsíců, zvláštní bylo, že i po půl roce se v dubnu při měření sondou CM objevovala pořád výrazně vyšší vlhkost. Realizační firma v průběhu zimy prostory nevytápěla, jen temperovala a to k dostatečnému vyschnutí betonu nestačilo. Museli jsme proto přesvědčit stavební firmu, aby v dubnu zatopila, což pro ni znamenalo nějaké náklady navíc. Vlhkost pak klesla na potřebnou úroveň a mohli jsme začít pokládat a termín předání jsme zvládli.“, objasnil průběh realizace ing. Radim Frank z BOST interier a dodal: „Podlahy jsme předávali na přání investora perfektně vyčištěné, nestačil běžný úklid po lepení, ale podlahy musely být strojově a důkladně vyčištěné. Koncem června se společnost Genetika Plzeň do nových prostor stěhovala a nyní je již k plné spokojenosti využívají i jejich zákazníci.

Použité materiály Thomsit

univerzální základní nátěr Thomsit R777 anhydritová samonivelační vyrovnávací hmota Thomsit AS1 disperzní lepidlo Thomsit UK 400

Článek vznikl za podpory společnosti Ceresit.

  • Země: Česká republika (Česko)
  • Generální dodavatel: BOST interier s.r.o.
  • Město: Plzeň
  • Ulice, číslo: Parková 1254/11a
  • PSČ: 30100
  • Datum projektu: 2011
  • Realizace: 2012
  • Užitná plocha: 1 000.00m2
  • Zastavěná plocha: 600.00m2

Klíčová slova:

Plzeň Thomsit zdravotní stavby

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři