Technologie / produkty

Řízené větrání představuje moderní tepělně úsporný způsob výměny vzduchu

Systém řízeného větrání spolu s rekuperací představuje moderní a tepelně úsporný způsob výměny vzduchu vnitřních prostor. Navíc větrání domu touto cestou významně sníží prašnost interiéru. Filtry větrací jednotky jsou schopné zachytit i pyly, což ocení především rodiny alergiků. Systém řízeného větrání s rekuperací je v současné době běžným standardem novostaveb, ale je možné jej uplatnit i v případě rekonstrukcí.

Stiebel Eltron , 19. 5. 2021 / Advertorial

Vysoká účinnost a minimum hluku

Speciálně pro rodinné domy nebo i prostornější byty vyvinuli v německé firmě STIEBEL ELTRON centrální větrací jednotku VRC-W 400. Představuje výkonné a spolehlivé srdce soustavy, která se postará o bezproblémový chod ventilace spolu s co nejvyšší účinností a minimálním hlukem.

Nástěnná větrací jednotka patří k nejkvalitnějším řešením na trhu, její součástí jsou extrémně tiché, spolehlivé a úsporné ventilátory i vysoce účinný výměník pro zpětné získávání tepelné energie. Plechová konstrukce jednotky zajišťuje její zvýšenou odolnost a vzhledem k odhlučnění ji můžete umístit i jinde než v technické místnosti ‒ díky čistému a modernímu designu se zařízením můžete pochlubit i před hosty.

 

Stiebel Eltron

Správný režim ve správný čas

Nemusíte se bát, že zapomenete „naladit“ správný režim. Zařízení je možné naprogramovat na různá časová období na celý týden ‒ například když jste v práci, není nutné větrat tak intenzivně, jako když je doma celá rodina.

Kromě rekuperace, kdy se zachycuje velká část tepelné energie z odpadního vzduchu, která ohřívá čerstvý přiváděný vzduch, je možné díky speciálnímu entalpickému výměníku předejít přílišnému vysoušení vnitřního vzduchu.

Certifikace pro pasivní budovy

Zařízení VRC-W 400 má certifikaci pro použití v pasivních budovách, maximální vzduchový výkon 400 m3/h umožňuje instalaci nejenom v rodinných domech, ale i ve větších bytech nebo menších administrativních budovách. Pořízení jednotky vyžaduje investici okolo sto tisíc korun, peníze se však brzy vrátí díky využití až 94 % tepelné energie z odpadního vzduchu.

Finančně méně náročné řešení představuje decentrální větrací jednotka VLR 70 L Trend EU, která je vhodná pro menší domácnost a vyjde na zhruba deset tisíc korun. Firma STIEBEL ELTRON nabízí i řadu dalších zařízení pro řízené větrání vzduchu, její odborníci vám pomůžou vybrat řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

 

Stiebel Eltron

 

Na instalaci systémů řízeného větrání je možné získat dotaci v rodinných domech z programu Nová zelená úsporám ve výši 75 000 korun pro decentrální nebo 100 000 korun pro centrální systémy.

Bližší informace o celém sortimentu STIEBEL ELTRON získáte na www.stiebel-eltron.cz nebo na našich webinářích

Nezmeškejte příležitost a registrujte se webinář Principy udržitelné výstavby s doc. Ing. Michalem Kabrhelem, Ph.D. z Katedry Technických zařízení budov Fakulty stavební ČVUT v Praze 25. 5. 10:00-12:00.  

  • autor: Stiebel Eltron *
  • publikováno: * 19. 5. 2021
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Klíčová slova:

rekuperace řízené větrání
Generální partner
Hlavní partneři