Technologie / produkty

Zrcadlově hladká stěrka v rekordně krátkém čase

V centru německého města Düren (cca 100.000 obyvatel), kousek od hranic s Holandskem a Belgií, vyrostla letos nová prodejna firmy Peek & Cloppenburg.

Ceresit , 8. 10. 2012

Ta se dokázala prosadit v minulých desetiletích jako vedoucí společnost v oblasti odívání v Německu a její pobočky úspěšně fungují i v České republice. 3000 m2 podlahové plochy nové prodejny realizovala v rekordně krátkém čase a ve špičkové kvalitě se samonivelační vyrovnávací hmotou Thomsit XXL firma Swierzy GmbH z Duisburgu.

Dříve než na náměstí Wirteltorplatz v centru Dürenu otevřel své brány nový obchodní dům, prošlo jádro původního objektu rozsáhlou sanací. Z podlah byla odstraněna keramická dlažba a zbytky lepidel. Plochy obou nadzemních podlaží (každé cca 1500 m2 velké) však byly silně poničené. Proto musela realizační firma nanášet v obou patrech poměrně velké množství samonivelační vyrovnávací hmoty - v průměru asi 5 mm vrstvy. Pouze tímto způsobem bylo možné dosáhnout optimálního stavu podkladních ploch. Proto se společnost rozhodla použít k nanášení stěrky čerpadlo.

Samonivelační vyrovnávací hmota na podlahy Thomsit XXL se používá k vyrovnávání potěrů a betonových podlah či nesavých podkladů v jedné pracovní operaci v suchém interiéru. Bezprašná stěrka je určena pro tloušťku vrstvy 0,5 - 20 mm v jedné pracovní operaci. Mezi hlavní výhody tohoto materiálu patří jednouché zpracování a aplikace, vysoká přilnavost a nízká spotřeba disperzních lepidel, extrémně dobrý rozliv a dlouhá otevřená doba. Stěrka Thomsit XXL je pro nanášení čerpadlem ideální - jen dvě hodiny po nanesení první vrstvy už se mohlo po podlaze chodit. Ale důvodů pro nasazení čerpadla je více – odpadají náklady na přesun materiálu, šetří se čas i náklady, podklad má stejnou a velmi vysokou kvalitu po celé ploše, pohodlné je i skladování stěrky.

//-->

Zaměstnanci realizační firmy nemuseli přepravovat 25 kg pytle stěrky Thomsit XXL přes několik pater. Naopak - přímo z palety mohli dávkovat obsah pytlů do čerpadla, postaveného v bezprostřední blízkosti. To výrazně usnadňuje proces míchání, zejména v případech, když není k dispozici žádný výtah pro dopravu materiálu. A při realizaci nové prodejny Peek&Cloppenburg se pracovalo s devíti tunami v přízemí a s dalšími patnácti tunami materiálů v 1.patře.

Při míchání jednotlivých hoboků musí docházet k nevyhnutelným odchylkám – do jednoho přijde půl litru vody navíc, další se použije o něco později. V důsledku toho se může lišit konzistence hmoty u každého míchání. Odlišná může být i délka míchání či doba, která uplyne od míchání k nanášení. Na velkých plochách pak mohou být rozdíly docela vidět. V Dürenu je však výsledek díky použití stěrky Thomsit XXL a čerpadla prvotřídní - obě podlahy jsou stejné a vypadají, jako by realizační firma odlila 1500 m2 velkou desku z cementu.

V České republice si pro zpracování samonivelačních stěrek Thomsit mohou míchací stroj m-tex duo-mix2000 podlaháři půjčovat bezplatně. Henkel ČR jim bezplatně toto zařízení zapůjčí a pracovníky pro práci s ním zaškolí. Duo-mix2000 je ve vlastnictví společnosti Henkel, která zajišťuje jeho pravidelný technický servis a garantuje jeho bezchybnou funkčnost. Realizačním firmám tak odpadají běžné formality spojené s rezervací a vypůjčením stroje, stejně tak jako problémy, které se mohou při práci s míchacím zařízením objevit Techničtí poradci Thomsit jsou navíc vždy připraveni řešit jakékoliv dotazy ze strany podlahářů.

  • autor: Ceresit *
  • publikováno: * 8. 10. 2012

Klíčová slova:

podlaha

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři