Události /

Červnový program v GJF nabídne výstavy, debatu či předpremiéru dokumentu

Přijměte pozvání na tři, po sobě jdoucí, večery, pořádané Galerií Jaroslava Fragnera ve spolupráci s vydavatelstvím PositiF, Galerií Architektury Brno a Městskou částí Praha 3. Mezi 7. a 9. červnem se můžete těšit na vernisáže dvou výstav, knižní křest nebo předpremiéru dokumentu či debatu.

EARCH.CZ , 2. 6. 2016

KŘEST / PŘEDNÁŠKA

Křest knihy Šumperák vydaného Nakladatelstvím PositiF a přednáška Martiny Mertové o rodinném domu typu „V“ zvaném Šumperák.

Kdy: úterý 7. června 2016 v 18​:00Kde: přízemí GJF, Betlémské nám. 5a, Praha 1

Facebook

První kniha o legendárním rodinném domu z období socialismu, který v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století vyrostl v téměř každém městě nebo vesnici. Odhaduje se, že šumperáků stojí v České republice a na Slovensku více než čtyři a půl tisíce. Dům nesl ozvuky bruselského stylu, je symbolem šedesátých let, stejně jako normalizace i moderního bydlení. Byl chválen i zatracován. Kniha vedle sebe klade pohled projektanta, majitelů domů, historika umění a fotografa. V úvodní studii, rozhovorech se stavebníky, plánech i na 400 fotografiích přibližuje fascinující příběh, jak se rodinný dům typu V navržený v roce 1967 šumperským projektantem Josefem Vaňkem mění v šumperák.

VERNISÁŽ / PŘEDPREMIÉRA / KONCERT / TANEC ​ ​

Vernisáž výstavy, jejíž součástí je i předpremiéra dokumentu Evropský architekt Bohuslav Fuchs. Doplněno koncertem kapely Činna a tanečními vystoupením Obrazy, mýty, krajiny.

Kdy: středa 8. června 2016 od 18:30 /vernisáž/ od 19:00 /předpremiéra/Kde: přízemí GJF, Betlémské nám. 5a, Praha 1 /vernisáž/ Svatováclavský sál Betlémské kaple /předpremiéra/

Facebook

Galerie Architektury Brno uvádí putovní výstavu vzniklou ke 120. výročí narození jedné z nejvýraznějších osobností československé architektury. V čem je stopa a dílo Bohuslava Fuchse výjimečné a inspirativní? V době vzniku s přesahem do dnešní doby?

Evropský architekt Bohuslav Fuchs: Monografický dokument sumarizující historický a současný význam díla Bohuslava Fuchse v tuzemsku i v zahraničí. Dokument představuje vznik zcela unikátní tradice brněnského funkcionalismu na osudech jejího předního představitele, mezi jehož nejznámější brněnské stavby patří Zemanova kavárna či hotel Avion.

Obrazy, mýty, krajiny: Veronika Sequensová, Kristýna Krejčová, Kristýna Hlavatá

VERNISÁŽ / DEBATA

Vernisáž výstavy Vrch Vítkov – krajina umění?

Kdy: čtvrtek 9. června 2016 od 17:00Kde: Kulturní centrum Vozovna, Za Žižkovskou vozovnou 18, Praha 3

Facebook

Představení výsledků studentského workshopu, který proběhl v Národním památníku na Vítkově v rámci projektu Artscape Norway za účasti předních českých a norských expertů.

Na téma Budoucnost vrchu Vítkov budou debatovat Kurt Gebauer, Vladimír Sitta, Mikoláš Vavřín, Zdeněk Sendler a Jana Caldrová.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři