Události /

Design pomáhá - aukce DesignHelp 2013

Ve středu 22.května ve 20:30 se bude v Kině Aero /Biskupcova 31, Praha 3/ dražit, kromě objektů z podzimního Designbloku, i další předměty od českých a slovenských designérů a výrobců.

EARCH.CZ , 20. 5. 2013

Výtěžek dražby má podpořit zlepšení prostředí interiéru čekáren a chodeb a oživení grafického zpracování tiskovin pro Neurologickou kliniku 2. LF UK a FN Motol.

Před dvěma lety se zrealizoval první projekt organizace Design Help o.s. pro oddělení Klinické hematologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Na úpravě chodby lůžkového oddělení úzce spolupracovalo sdružení spolu s oddělením, dokonce někteří ze zakladatelů sdružení jsou sami zároveň pacienty s vlastní zkušeností na tomto oddělení a rozhodli se proto hledat cestu jak zlepšovat pobyt pacientů v nemocnici.Významný podíl na uzdravení má vedle kvalitní zdravotní péče také charakter prostředí, ve kterém se člověk léčí. Design Help je občanské sdružení a kreativní skupina lidí, kteří mají za cíl postupně proměňovat a upravovat prostory nemocnic.

Veškeré projekty občanské sdružení financuje a realizuje z výtěžků z dobročinného prodeje kolekce šperků a doplňků, která vzniká recyklací bezpečného nemocničního odpadu. Originální náušnice, brože a náhrdelníky jsou navrženy a ručně vyráběny z barevných krycích víček od infuzí, pipet anebo zkumavek, které získává Design Help přímo z oddělení nemocnic.

Designéři, kteří tuto akci podpořili:

Aleš Loch (Playbag), Alica Gurínová, Anna Steinerová, Beata Rajská, Belka, Boadesign, Brokis, Eva Růžičková, Gábina Páralová, Gabriel Vach, Hana Zárubová, Jakub Polanka, Jan Čtvrtník, Jana Hamrová, Jiří Pelcl, Jolana Sýkorová, Kateřina Řezáčová, Kateřina Šachová, Klára Šumová, Křehký, Lasvit, edition lidu (Ludmila a Sylvain Favardin), Linda Viková, Lukáš Jabůrek, Lukáš Macháček, Martin Bu, Martin Jakobsen, Martin Verner, MILION DOLAR, Nastassia Aleinikava,Nendo, OKOLO, Olgoj Chorchoj, Otta Fiřt a Radovan Mačák, papelote,Pavel Kopřiva, René Šulc, Sasanca, Simona Janišová, sklárna Moser Karlovy Vary, Studio Činčera – Jan Činčera, Studio n.o.b.u.s. – Veronika Selingerová, Taťána Kovaříková, Timoure et Group, TON a.s., Ušito – Kateřina Holásková, Veronika Holadová, Viktorie Beldová, Whitefruits, Yveta Kroupová, Zorya – Daniel Pošta a Zdeněk Vacek, Zuzana Holaňová a Martina Žílová, Zuzana Rudyová.

Klíčová slova:

aukce design Praha nemocnice

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři