Události /

Hosty talkshow Ondřeje Cihláře budou dva primátoři – Zdeněk Hřib a Matúš Vallo

Po prázdninové pauze si herec a moderátor Ondřej Cihlář do své talkshow v Centru architektury a městského plánování (CAMP) pozval pražského primátora Zdeňka Hřiba a jeho slovenského protějška Matúše Valla. Talkshow Camping s Ondřejem Cihlářem pravidelně přináší diskuse s odborníky, umělci, politiky i aktivními občany o Praze, architektuře a městských plánech či dopravě. Primátorů se tak bude ptát na nejpalčivější otázky urbanistického projektování v obou hlavních městech. Dne 18. září od 19 hodin se v CAMPu uskuteční její šestý díl a vstup bude opět zdarma.

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) , 5. 9. 2019

Zábavná talkshow Camping s Ondřejem Cihlářem na programu CAMPu přibyla v letošním roce. Moderátor, herec a režisér z divadla Vosto5 jejím prostřednictvím přibližuje veřejnosti odbornější urbanistická témata a chce ji zapojit do procesu městského plánování. Do kempingových křesílek tentokrát usednou hlavní představitelé dvou velkých měst – za Prahu Zdeněk Hřib a za Bratislavu Matúš Vallo. „Snažíme se, aby hosty talkshow byli lidé, kteří mají úzkou vazbu s městem a jeho rozvojem. V případě obou primátorů bychom tak těžko hledali povolanější osoby. O to zajímavější diskuze nás zřejmě v září čeká,“ říká moderátor. 

Zdeněk Hřib je informatik, manažer a člen Pirátské strany. Vystudoval medicínu, které se nikdy přímo nevěnoval, ale zabýval se zlepšením systému zdravotnictví. Od podzimu roku 2018 zastává funkci primátora Prahy, ve které nahradil Adrianu Krnáčovou. Předtím profesně působil v Institutu pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví. Mimo to se dále zabýval návrhy a realizací rozsáhlých informačních systémů. Se svým koaličním vedením radnice v současnosti zpracovává Metropolitní plán a rozvíjí koncept Smart Prague. Jedním z jeho mnoha úkolů je tak formovat podobu hlavního města pro následující desetiletí.  

Matúš Vallo, současný bratislavský primátor, je vystudovaný architekt s aktivním zájmem o urbanismus. Mezi lety 2010 a 2011 byl na Kolumbijské univerzitě v New Yorku stipendistou Fulbrightovy nadace, posléze pracoval v architektonickém ateliéru v Londýně. Pod jeho taktovkou vznikla iniciativa Mestské zásahy, která během více než deseti let své existence připravila přes 900 návrhů projektů na zlepšení stavu veřejného prostoru ve dvou desítkách slovenských a českých měst. Stojí zároveň za občanským sdružením My sme město a Aliancia Stará Tržnica. Od roku 2016 zodpovídal za tvorbu dokumentu Plán Bratislava – Návod na lepšie město. 

Foto: eArch

Předchozích dílů Campingu s Ondřejem Cihlářem se v roli hostů zúčastnili bývalá primátorka Adriana Krnáčová, noční starosta Prahy Jan Štern, grafická designérka a autorka vizuálního stylu města Brna Věra Marešová, architekt a náměstek primátora Petr Hlaváček, hudebník a popularizátor architektury Vladimír 518, projektová manažerka Signal Festivalu Michaela Hečková, ředitel IPR Ondřej Boháč a reportér Janek Rubeš.

Camping s Ondřejem Cihlářem se uskuteční ve středu 18. září v CAMPu od 19 hodin. Vstupenky zdarma je nutné si rezervovat v síti GoOut.

Foto: eArch

Foto: eArch

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři