Události /

Manuelle Gautrand - Navrátit městům kouzlo

Kruh a Francouzský institut v Praze vás zvou na cyklus přednášek „Metamorfózy měst“.

KRUH o. s. , 12. 11. 2013

Jak městům navrátit kouzlo? Manuelle Gautrand představí svou filozofii a způsob, jakým chápe architekturu. Ukáže velmi podrobně vybrané projekty od prvotních nápadů a konceptů až po finální realizace. Touto cestou nechá nahlédnout posluchačům do celé šíře jejího tvůrčího světa a představí tak intenzivní hledání a nalézání řešení.

Manuelle Gautrand (*1961) je francouzská architektka, působící v Paříži. Je držitelkou několika ocenění, mezi něž patří cena mladým architektům Albums de la Jeune Architecture (1992), mezinárodní cena Bénédictus Awards (1999) cena AMO (2000) nebo stříbrná medaile Akademie architektury. Mezi její projekty patří mimojiné budova autosalonu Citroen na Champs-Elysées (2007), kterou pojala jako výraznou výkladní skříň značky. Odvážná a invenční řešení nejenom fasád domů jsou pro Manuelle Gautrand typická. Projekt na rozšíření muzea moderního umění v Lille (2002) zaujme jak organickými tvary nových budov, které plynně navazují na budovy původní, tak i dekorativním výrazem celé stavby, jež je vytvářen perforací betonových dílců opláštění. Vedle navrhování přednáší Manuelle Gautrand na architektonických školách v Paříži, Vídni a na Floridě.

kde: Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35, Praha 1vstupné: zdarma jazyk: přednáška bude ve francouzštině a bude tlumočena do češtiny info: www.kruh.info, www.ifp.cz, www.denarchitektury.cz pořádá: Kruh, Francouzský institut v Praze partneři: Ministerstvo kultury ČR, Škola architektury AVU Praha projekt podpořili: Konsepti, Magistrát hl. m. Prahy, MDA Praha s.r.o., Metrostav a. s., Sipral a. s., Nadace české architektury mediální partneři: Era 21, Radio 1, archiweb.cz, časopis Stavba

Občanské sdružení Kruh pořádá od roku 2001 veřejné akce a přednášky zaměřené na současné dění v architektuře. Cílem přednášek a diskusí je zprostředkovat dialog o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě širším vrstvám veřejnosti - tj. i mimo úzký okruh odborníků a studentů architektury. Kruh již uspořádal více než sto přednášek významných i začínajících českých a zahraničních architektů a teoretiků architektury, dva filmové festivaly o architektuře a výstavu Povolání: architekt(ka). Pravidelně vydává sborníky Textů o architektuře. Občanské sdružení Kruh je také iniciátorem celorepublikového festivalu Den architektury.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři