Události /

Přednášková série Visiting Editors představí jiné modely publikování v architektuře

PRAHA / Fórum pro architekturu a média spolu s galerii VI PER zvou na přednášku Ethel Baraona Pohl: The Book of the Now – první ze série přednášek, diskusí a čtení Visiting Editors o jiných modelech publikování v architektuře. Konat se bude ve středu 19. října v Praze (Galerie VI PER) a o den později v Brně (PRAHA / Fórum pro architekturu a média).

EARCH.CZ , 19. 10. 2016

Kdy: 19. října 2016 v 17:00 hKde: Galerie VI PER, Vítkova 2, Praha 8Facebook události

Kdy: 20. října 2016 v 17:00 hKde: PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Husova 18a, BrnoFacebook události

The Book of the Now je zkoumáním mnohých významů slova „publikování“ a konceptem, který se vztahuje k „aktu zveřejňování“ v architektuře.

Ethel Baraona Pohl je kritička, autorka a kurátorka. Spolu s Césarem Reyesem založila a vede nezávislé výzkumné studio a vydavatelství dpr-barcelona zaměřené na architekturu, politickou teorii a sociální prostředí.

DPR-barcelona je architektonické výzkumné studio založené v Barceloně. Sleduje tři hlavní linie práce: publikování, kritiku a kurátorování. Zkoumají to, jak architektura jako disciplína vzájemně působí v průniku s politikou, technologiemi, ekonomií a sociálními tématy. Jejich publikace, digitální i tištěné, přesahují hranice konvenčních knih a směřují k pravděpodobným architektonickým titulům budoucnosti, hledající limity mezi tištěným materiálem a novými médii, transformujíce tak tradiční vydavatelskou praxi (jak ji známe) v živou výměnu vědomostí. V jejich síti se propojuje několik publikací a aktérů architektury a teorie.

Kurátorka projektu: Maria Topolčanská / Fake Cities True StoriesOrganizují: PRAHA / Fórum pro architekturu a média a VI PERPřednáškovou sérii doprovází pop-up čítárna s kurátorským výběrem současných editorských projektů lokálních scénPřednášky budou v angličtině

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 19. 10. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

přednáška diskuze publikace

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři