Události /

Přednášky, vycházky...výlety po moderní architektuře – jaro 2015

Tak, jako obvykle, uvádím přehled různých akcí.

Zdeněk Lukeš , 18. 3. 2015

V břevnovském Kaštanu (www.kastan.cz) pokračuje cyklus přednášek, konaných jednou měsíčně v úterý od 18:30 (vstupenky nutno objednat předem přes internet):

14. dubna to bude Architekti Pražského hradu II - 1935-1989 a představí práce architektů Otto Rothmayera, Pavla Janáka, Kamila Roškota, Jana Sokola a dalších.

12. května navazuje Architekti Pražského hradu III – 1990-2015 a zmíní třeba budování Husákova krytu a to, co se dělo po Sametové revoluci (Pleskot, Jiřičná, Šípek, Hlaváček, DaM, HŠH, D3A, Štěpán ad.)

2. června to bude přednáška Moderní sakrální architektura v Praze, tj. zejména kostely, vybudované od konce XIX. století až do dneška.

V kubistické kavárně Grand café Orient (grandcafeorient.cz) v domě U Černé Matky Boží na rohu Celetné ulice a Ovocného trhu mám nepravidelný cyklus, v němž představuji zajímavou moderní architekturu pražských čtvrtí. Ve čtvrtek 9. dubna od 19 hodin to bude Bubeneč.

Teď dvě mimopražské přednášky. Ve úterý 7. dubna od 19 hodin představím na zámku v Sokolově své Oblíbené stavby I z různých zemí světa. A v pátek 22. května od 19 hodin bude premiéra navazujícího cyklu Mé oblíbené stavby II v Galerii výtvarného umění Karlovy Vary.

Konečně ve čtvrtek 28. května od 17 hodin bude Vycházka po Plečnikových Jižních zahradách Pražského hradu včetně normálně nepřístupných prostor v rámci cyklu Příběh Pražského hradu (nutno se předem zaregistrovat na této adrese).

Jako každý rok konáme s cestovní kanceláří JL tour autobusový výlet po moderní architektuře. Tentokrát na Náchodsko (Janák, Jurkovič, Novotný, Erben ad.) a do polské (a dříve pruské) Vratislavi, kde si prohlédneme stavby Hanse Scharouna, Adolfa Radinga, Hanse Poelziga a Bergovu Jahrhunderthalle – kdysi největší betonovou stavbu světa. Koná se v termínu 4. – 7. června (čtvrtek až neděle), program zájezdu a objednávky na této adrese. Místa stále ještě jsou.

Ovšemže budou nějaké Psí vycházky po pražské moderní architektuře. Ty se konávají o některých sobotách od 10 hodin, pokud neprší. Kdy bude první jarní, se dozvíte v mých úterních článcích této rubriky nebo na mých webových stránkách www.zdeneklukes.eu.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři