Události /

Šanghaj3 – na světě nejsou žádné chyby

Během července a srpna tohoto roku se konala v ostravském Mléčném baru NAPROTI výstava kreseb z Číny a Ostravy a současně křest knihy Čína - Urbanita - Identita.

Vendula Šafářová , 2. 10. 2012

Strach z chyb či selhání je překážkou plodné spontaneity

Tak by se dal specifikovat pocit, který člověk má, když kreslí bez cíle se vzpomínkou na architekturu. Objevuje se tak fenomén volné kresby (malby, skici, diagramy), která může definovat novou architekturu: tj. architektonický koncept (filosofii a teorii) a architektonický jazyk (forma a tvar).

Vernisáž byla zinscenována následovně, zeptala jsem se astrologa na „správné“ datum (pod vlivem bláznivé knihy o buddhistických mniších): vybral čtvrtek 19-7-2012, místo jsem zvolila citem, objevila se příjemná kavárna v centru Ostravy „Mléčný bar Naproti“, který je pojat umělecky a pracují zde milí lidé, (až později jsem se dozvěděla, že jsou handicapovaní nebo s nějakým postižením), a kromě toho tam připravují chutné palačinky. Soubor deseti kreseb z Číny a deseti z Ostravy do atmosféry kavárny úplně zapadl a tvářil se, jakoby tam byl odjakživa. Na vernisáž přišlo přes 50 lidí, zazněla ostravská kapela Gamosvar s indickými mantrami, které zní tak dobře, jako když člověk rád kreslí.

Je s podivem, jak člověk může strávit den, kde ho obklopují lidé plni entuziasmu ze sdílení umění a aktu tvoření.

název výstava Shu Wen + křest knihy Čína - Urbanita - Identita

autor Vendula Šafářová (www.infantka.org)

kde Mléčný bar Naproti / Ostrava

kdy

    1. 2012 – 19. 8. 2012

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři