Události / architektonické soutěže

Studenti promění Poznań k nepoznání

Mood for Wood, workshop pro 45 studentů architektury z Polska, České republiky, Slovenska a Maďarska, se uskuteční 4. až 12. srpna. Účastníci se letos pokusí o proměnu vzhledu pěti vodních prostranství v polské Poznańi.

EARCH.CZ , 25. 5. 2017

Workshop je určen pro 45 studentů architektury a interiérového a průmyslového designu. V pěti skupinách pod vedením mladých architektů ze všech čtyř zemí budou studenti navrhovat a vyrábět městský mobiliář přímo pro zadaná prostranství v pětisettisícovém polském městě. Každá z vybraných lokalit je jiná a specifická, na vodu ve městě nahlíží pokaždé z jiného úhlu. Nejedná se přitom pouze o řeky a jezera, ale také například o vodní kanály či veřejné bazény. Každé místo je spojeno s jinými prostorovými podmínkami a má i odlišné uživatele. S těmi se studenti budou moci setkat tváří v tvář. Častí návštěvníci míst tak budou mít možnost se na návrhu svými nápady a připomínkami podílet.

Organizátoři považují za důležité dát mladým a kreativním lidem příležitost uskutečnit vlastní nápady a podpořit je v tvorbě. Studenti si zároveň vyzkoušejí mezinárodní spolupráci na týmovém projektu, a to nejen mezi sebou, ale také s vedoucími architekty a veřejností. Díky projektu získají příležitost zkusit si, jaké je stát se naplno zaměstnaným a muset se vypořádat s reálnými problémy, s těsným časovým plánem a rozpočtem. K inspiraci bude účastníkům sloužit série přednášek, které budou přístupné zároveň pro veřejnost, setkání s obyvateli města a procházky po Poznańi.

Přihlášení

Přihlásit se můžete v období mezi 11. květnem a 10. červnem pomocí formuláře na webových stránkách projektu. Organizátoři vás následně 15. června kontaktují e-mailem.

Co to stojí

Workshop je placený a celkově vyjde na 85 euro. Do této částky je zahrnuto ubytování, příspěvek na jídlo, doprava z Prahy a Brna, veřejná doprava po Poznańi, materiály a výukové pomůcky, školení a Mood for Wood příručky.

Kdo bude učit

Přijedou architekti ze všech čtyř zemí. Budou to studia jako Hello Wood z Maďarska, Polští STUDIO NO a Mikolaj Smoleński, KOGAA od nás a ze Slovenska přijedou 2021 architekti.

Více informací naleznete zde

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 25. 5. 2017
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

workshop

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři