Události /

UKRADENÁ GALERIE / Cyklus o mladé architektuře

Zveme Vás na 15. díl cyklu o mladé české architektuře, který probíhá v rámci UKRADENÉ GALERIE. Tentokrát se představí pražský ateliér BY architects včele s Markétou Zdebskou. Výstava spolu s přednáškou proběhne tento čtvrtek, 8. 8. od 21 hod u bývalého konzumu Jaro v Modřanech.

Ukradená Galerie , 5. 8. 2013

Atelier By architects založila v roce 2010 Markéta Zdebská, absolventka ateliéru Architektury III. na VŠUP. By architects na sebe v poslední době výrazně upozornil především svými dvěma zdařilými realizacemi rodinných domů, které se vymykají běžnému českému standartu. První z výše jmenovaných, RD 2, se nachází na okraji zahrádkářské kolonie. Dispozičně je členěn do dvou celků, které jsou mezi sebou propojeny podélnou chodbou. Celková hmota včetně parkovacího stání je citlivě sjednocena modřínovou fasádou, která dodává domu klidný výraz.

Atelier By architects založila v roce 2010 Markéta Zdebská, absolventka ateliéru Architektury III. na VŠUP. By architects na sebe v poslední době výrazně upozornil především svými dvěma zdařilými realizacemi rodinných domů, které se vymykají běžnému českému standartu. První z výše jmenovaných, RD 2, se nachází na okraji zahrádkářské kolonie. Dispozičně je členěn do dvou celků, které jsou mezi sebou propojeny podélnou chodbou. Celková hmota včetně parkovacího stání je citlivě sjednocena modřínovou fasádou, která dodává domu klidný výraz. Druhou zmiňovanou realizací je RD 3 v Kolovratech u Prahy. Jedná se o jednoduše tvarovanou stavbu, kde každý detail má svojí důležitost. Horní patro domu je předsunuto směrem do ulice, přirozeně tak vytváří hlavní dominantu, pod kterou se skrývá hlavní vstup do domu společně s parkovacím stání.

"Náš přístup se zrcadlí v respektu ke klientovi, k prostředí a ke koncepční práci. Našim cílem je nacházet hloubku a vrstevnatost v projektech, které nám jsou svěřeny do péče." By architects

Výstava probíhá za jakéhokoliv počasí! Více informací o výstavách na UKG se dozvíte na stránkách UKG.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři