Zdeněk Tůma hostem veřejné debaty v Divadle Archa Tak co s tím?!

Datum konání: 22.03.2011 (Celý den)

Úterý, 22. Březen 2011 - 1:00
| Napsal:

Divadlo Archa uvádí novou sérii veřejných diskuzí Tak co s tím?! O aktuálních tématech ovlivňujících život v Praze i řešeních, která mohou přinést pozitivní změnu, budou v malém sále Archy pravidelně debatovat přední experti napříč obory. První setkání s podtitulem Skepse a naděje architektury Prahy je na programu v úterý 22. března od 18 hodin a zaměří se na architektonický a urbanistický rozvoj hlavního města.

diskuze

Název Tak co s tím?!
Kdy 22. března 2011
Kde Divadlo Archa, Na poříčí 1047/26,
110 00, Praha

Mezinárodní srovnávací studie dokazují, že Praha si v žebříčku hodnocení evropských metropolí podle kvality života nestojí vůbec dobře, proč lépe nevyužívá svůj potenciál? Co můžeme udělat pro zlepšení kvality prostředí, které nás každodenně obklopuje? O těchto a dalších otázkách budou diskutovat Kateřina Bečková (předsedkyně Klubu Za starou Prahu), Jan Kasl (architekt, primátor Prahy 1998-2002), Roman Koucký (architekt a urbanista), Zdeněk Tůma (ekonom a politik) a Leoš Válka (podnikatel v oblasti stavebnictví, ředitel Galerie DOX). Věci znalé hosty doplní moderátor Adam Gebrian (architekt a teoretik architektury). On-line bude celý pořad k vidění na www.primyprenos.cz, nebo pak kdykoliv na tomto portálu v archivu.

„Pozvání k účasti na debatách jsem přijal rád, protože v Praze zdaleka nejde jen o řešení akutních problémů. Musíme přemýšlet a debatovat o dlouhodobém směřování našeho hlavního města. Diskuze pořádané divadlem Archa by nás mohly posunout o kus dál,“ říká Zdeněk Tůma.

Cyklus veřejných diskuzí Tak co s tím?! počítá také s aktivní účastí návštěvníků, po skončení moderované části v divadelním sále bude debata pokračovat individuálními rozhovory v kavárně Divadla Archa. Po březnovém Skepse a naděje architektury Prahy bude v květnu následovat další žhavé téma - kulturní politika hlavního města.
Vstup na debaty Tak co s tím?! je zdarma. Z důvodu omezené kapacity sálu je nutná rezervace míst na pokladně Divadla Archa.