ArchiNEWS 2 06 | Dialog

Pondělí, 18. Září 2006 - 17:29
| Napsal:
Mobil, počítač, software, tiskárna, internet, e-mail, digitální fotoaparáty a kamery, GPS… To vše se postupně stává neodmyslitelnou součástí našeho života. Pro co byste se určitě vrátili domů, kdybyste zapomněli klíče, peněženku nebo mobil? Asi pro to poslední, protože bez ostatních věcí byste se jistě obešli. Co byste dělali, kdyby vám nefungoval internet? Byli byste schopni pracovat? Nechyběly by vám informace či možnost vyřídit neodkladnou poštu? A co jádro vaší vlastní práce – navrhování a projektování. Jak byste dlouho dělali projekt bez počítače? Byli byste vůbec konkurenceschopní?

Ať chceme nebo ne, musíme si připustit, že bez moderní techniky a informačních technologií se již dnes neobejdeme. Díky tomu získáváme nové příležitosti a neustále rozvíjíme naše schopnosti a zkušenosti a jimi zpětně ovlivňujeme jejich vývoj. Je to nekonečný dialog, v jehož důsledku se vše dostává na kvalitativně vyšší úroveň.

Na stejném principu vznikla i spolupráce CEGRA a portálu e-architekt. Výsledkem je poslední číslo ArchiNEWS. Nejenže se v nich, jak jste zvyklí, dočtete o posledních novinkách v oblasti software a hardware a zajímavých projektech zpracovaných v CAD, ale budete mít možnost seznámit se i s architekty světových jmen a jejich prací, posledními trendy v architektuře a možnostmi, kde získat informace pro svou práci.

Tomáš Lejsek lejsek [at] cegra.cz
Petr Vaněk petr.vanek [at] earchitekt.cz

Z OBSAHU
FOKUS
1 PROJKETOVÁNÍ PODLE MICHELA ROJKINDA
2 NOVÉ PŘÍSTUPY A POHLEDY
2 DIGITÁLNÍ ARCHITEKT [06]
3 ČTYŘI DIMENZE

ANKETA
3 M. CAJTHAMLOVÁ VS J. MERGER

PROJEKT
4 TEREZA HRADILKOVÁ: SOCIÁLNÍ BYDLENÍ NA PŘÍKLADU KLADNA

REALIZACE
5 PS ARCHITEKTI: NOVOSTAVBA TŘÍ BYTOVÝCH DOMŮ

SOFTWARE
6 ARCHICAD 10
6 JAK NA STATICKÉ VÝPOČTY
7 RADIOZITA V POHYBU V ARTLANTIS STUDIO

HARDWARE
7 VIZUALIZACE A PRACOVNÍ STANICE

ROZHOVOR
8 OCELOVÉ KONSTRUKCE? NA WWW.E-ARCHITEKT.CZstáhnětě si ArchiNEWS ve formátu PDF
Klíčová slova: