Administrativní budova v podhůří Beskyd získala unikátní fasádu s třpytivým efektem

Čtvrtek, 13. Prosinec 2018 - 16:51
| Napsal: | Zdroj: Reklamní sdělení

Za hlavní konstrukční materiály stavby v podhůří Beskyd, dokončené na začátku roku 2017, vybrali autoři návrhu z ateliéru Projektstudio EUCZ beton, ocel a sklo. Obvodový plášť stavby tvoří sklovláknobetonové desky, doplněné kontaktním zateplením s omítkou s třpytivým efektem. 

Sídlo společnosti Lumius, Projektstudio © Tomáš Malý
Fotoalbum: 

Budova firmy Lumius je sestavena jako dvoupodlažní rozehraná nepředvídatelná kompozice hmot. Velké foyer prostupuje dvě podlaží se zelenou stěnou, která vychází i do exteriéru a každého tak vítá. Interiér v administrativní budově je řešen spolu s celkovou koncepcí domu. Motivy exteriéru jsou zataženy i do vnitřních prostor objektu, ať už formou opakování venkovních materiálů nebo vtažením vegetace do vstupní haly. Hlavní materiály, které byly v projektu použity, jsou masivní dřevo, sklovláknobetonové desky, sklo, epoxidové stěrky a vegetace.

I tato stavba potvrzuje, jak široké možnosti dovoluje na fasádě kombinace betonu, skla a omítky. Aplikace granulovaných částic ve finální tmavé omítce navíc dovolila vytvořit třpyt na povrchu, který fasádu či stěnu oživuje a mění v závislosti na denní době nebo počasí. Vzhled dokonale dotváří zeleň, která šedé a černé plochy doplňuje. Podlahy uvnitř budovy tvoří epoxidové stěrky nebo dubové lamely. Stěny jsou z části omítnuté, ale většinu z nich pokrývá obklad, na kterém se střídají akustické sádrokartonové desky se sklocementovými. Obklady zvolili autoři projektu s hlavním cílem odhlučnit kancelářské prostory.

Na výsledné podobě mají svůj podíl i výrobky firmy Sto. Na fasádě je použit kontaktní zateplovací systém StoTherm Classic MW s organickou omítkou Stolit K2, krycím nátěrem je fasádní barva na čistě akrylátové bázi StoColor Maxicryl, doplněná efektním posypem s granuláty Sto Siliciumcarbid F54. V interiéru se při dekorativní úpravě stěn uplatnila omítka StoBeton Decor s charakterem broušeného jemného terrazza s krycím polomatným uzavíracím lakem StoPur WV150. Na části podlah jsou pak lité podlahové stěrky StoPox / StoPur.

Veškeré informace získáte na webových stránkách www.sto.cz.