Chata na pobřeží

Úterý, 22. Září 2015 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Modulární víkendové útočiště z dílny chilského architekta Felipa Assadiho poskytuje dokonalý komfort spolu s výhledem na oceán.

Felipe Assadi, Casa Remota - © Fernando Alda
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Felipe Assadi
Ateliér FELIPE ASSADI ARQUITECTOS
Světadíl Amerika
Země Chile
Město Pichicuy
Datum realizace 2014
Užitná plocha 80.00m2

Dům tvoří prototyp chaty o ploše 80m2, jenž se dá umístit kamkoliv podle přání klienta. Je složen ze čtyř identických modulů o rozměrech 3,5 x 6 m. Sestává ze tří ložnic, dvou koupelen, technické místnosti s pračkou a centrálního obytného prostoru s jídelnou a kuchyní. Základní moduly lze libovolně kombinovat a přidávat, takže si zákazník může vytvořit domek doslova na míru a případně jej snadno v budoucnu rozšiřovat.

Základní konstrukci modulů tvoří černé ocelové rámy, fasádní plášť je proveden ze smrkových palubek, které plynule přechází do interiéru, kde tvoří obálku vnitřního prostoru od podlahy přes stěny až po strop. Vnější strohý architektonický výraz je v souladu s řešením interiéru, kde je jasnou dominantou světlý odstín dřeva podporovaný jednoduchým nábytkem v čistých geometrických liniích. Vnitřní prostor působí vzdušně i díky maximálnímu propojení s exteriérem skrze celoprosklené stěny.

Šumění vln tříštících se o skálu pak mohou obyvatelé pozorovat buď z vykonzolované kryté terasy přímo navazující na hlavní obytný prostor i jednotlivé ložnice nebo samostatného dřevěného plata ideálního ke slunění a odpočinku.

Článek vznikl za podpory společnosti KOMA MODULAR s. r. o.