DDAANN proměnili starý byt na Žižkově s využitím pestrých barev

Pátek, 8. Červen 2018 - 0:16
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Pod taktovkou architektů z ateliéru DDAANN se proměnil byt v prvorepublikovém činžovním domě na pražském Žižkově v propojený a vzdušný celek, uzpůsobený potřebám manželského páru. Velká původní okna ze 30. let přivádějí do interiéru dostatek slunečního světla. Zařízení bytu určují především světlé materiály, které doplňují výrazné barvy. Středobodem celého bytu se stala prostorná atypická kuchyně, kterou od vedlejšího obytného prostoru odděluje originálně řešená knihovna.

Byt na Žižkově, DDAANN © Daniel Baudis
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér DDAANN
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha - Žižkov
Datum projektu 2016
Datum realizace 2018

Byt na Žižkově se nachází v domě z třicátých let dvacátého století. Klienti nás oslovili s přáním upravit stávající prostor tak, aby odpovídal potřebám manželského páru. Základním konceptem našeho řešení bylo vytvoření propojeného, odlehčeného a prosvětleného prostoru.

Vstupní hala bytu navazuje na malou šatnu, toaletu a samostatnou ložnici - respektive pracovnu. Především ale na těžiště dispozice nového bytu, kterým se stala prostorná kuchyně s jídelnou. Ta je vymezená na jedné straně kuchyňskou linkou a na straně druhé velkou knihovnou, která odděluje, ale zároveň také spojuje hlavní obytný prostor bytu s navazujícím oddychovým koutem a kajutou ložnice. Koupelnu tvoří dvě samostatné místnosti. První je bohatě prosvětlena díky velkému oknu, ve druhé je pak prostorná sprcha.

V duchu konceptu byly řešeny nejen prvky vestavěného nábytku z bělené březové překližky s jemným detailem drážky na jejích hranách, ale také materiály a barvy jednotlivých povrchů jako jsou například bledě modré obklady, šedé lité stěrky a oranžové čalounění. Na pozadí tohoto řešení pak mohou vyniknout solitéry nábytku, obrazy, interiérové doplňky i květiny.  Byt na Žižkově je prostorné, světlé a jednoduché bydlení.

Klíčová slova: