Jednoduchá móda

Pátek, 7. Červenec 2017 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: autorská zpráva

V obchodní oblasti v centrální části okresu Tianhe Guangzhou se skrývá společnost Blue Space – přední agentura zabývající rozvojem módních značek. Svoboda, otevřenost a návrat k jednoduchosti jsou základy, které Blue Space obhajuje.

Bloom Design, kanceláře Blue Light, foto © He Yuan-Sheng
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Li Bao-Long, , Chen Xiao-Hu
Ateliér Bloom Design
Spolupracovníci Xing Zi-Chao, Qiu Wen-Di
Světadíl Asie
Země Čína
Město Guangzhou
Datum projektu 2015
Datum realizace 2015
Užitná plocha 230.00m2
Poznámka

Fotograf: He Yuan-Sheng

Když byl atelier Bloom Design pověřen rekonstrukcí starého domu pro potřeby značky, rozhodl se nejít po klasické a populární estetice, ale zaměřil se to, jak vyjádřit temperament módy Blue Space v prostoru. Atelier Bloom Design se neustále snaží najít podstatu designu: když žijeme v rušném a hlučném městě, jaké jsou skutečné potřeby hluboko uvnitř našeho srdce?

Móda přináší potěchu pro lidské oči, zatímco jednoduchost přináší mír do mysli. Bloom Design nedělal zásadní změny v hlavní struktuře prostoru. Místo toho architekti odstranili uzavřené části a nahradili je pohyblivými stěnami, čímž zachovali flexibilitu prostoru, aniž by narušily prostupnost místa. Venkovní světlo a krajina tak přirozeně prostupuje do interiéru.

Vstup byl navržen v úzkém a dlouhém průchodu, což dodává vstupní části efekt tajemna. Modré světlo v chodbě slouží ke zvýraznění značky Blue Space. Když se obrovské dveře z vlašských ořechů pomalu otevřou, objeví se prostorná a světlá kancelářská místnost. Díky rozsáhlému využití francouzských oken a dveří vytváří venkovní i vnitřní prostředí nádherný kontrast.

Prostor sám má svůj vlastní jazyk a duši. Během rekonstrukce bylo odstraněno 90% původních povrchů. Návrh se vyvíjel podle aktuální situace, aby se dosáhlo oživení původního charakteru prostoru.

Použity byly černé cihly jako nosiče emocí výrazu prostoru. Černé cihly dávají lidem pocit elegantní jednoduchosti. Přestože vypadají drsně, ve skutečnosti jsou teplé a příjemné. Velké prázdné a neupravené plochy a nádherně zdobené detaily se navzájem doplňují. Je to přirozené a jednoduché a neúmyslně vytváří umělecké pojetí návratu k jednoduchosti.

Klíčová slova: