Kontejnerový dům pro hosty

Čtvrtek, 22. Březen 2012 - 1:00
| Napsal:

Projekt vznikl díky přání klientky, která chtěla experimentovat s přepravními kontejnery. Žije v malém skladu v bývalé tovární oblasti jižně od centra města San Antonio.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Jim Poteet, Brett Freeman, Isadora Sintes, Shane Valentine
Ateliér Poteet Architects
Světadíl Amerika
Země Spojené státy americké
Město San Antonio - Texas
Datum realizace 2010
Užitná plocha 30.00m2

Realizovaný projekt slouží jako dům pro hosty a je vybaven sprchou, WC a nerezovým dřezem. Velké prosklené dveře a okno otevírají interiér do okolní krajiny. Část interieru je využita jako zahradní přístřešek.

Hlavní důraz byl kladen na udržitelné cíle: zaprvé recyklace jednorázového kontejneru pro trvalé využití. Zelená střecha je oddělena od horní části kontejneru a zajišťuje stín a proudění vzduchu, které snižují příjem tepla. Interiér je izolován pěnovou izolací a obložen bambusovou překližkou na stěnách i podlaze. Použitá voda ze dřezu a sprchy je využita pro zalévání střechy. WC je kompostér. Záda kontejneru jsou kryta pletivem, které obrostou popínavé rostliny.

Další inovativní materiály ovlivňující design: kontejner "pluje" na základech z recyklovaných telefonních stožárů. Terasa je tvořena z vzduchotechnických vycpávek (vytvořených z recyklovyných lahví od sody) umístěných do ocelového rámu. Držáky venkovních svítidel jsou z čepelí diskových pluhů, běžně k vidění v jižním Texasu.

Článek vznikl za podpory společnosti KOMA MODULAR s. r. o.