Nenápadný rodinný dům v malé londýnské uličce

Středa, 4. Říjen 2017 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: RIBA Awards

Novým projektem studia 31/44 Architects je dobře a zajímavě komponovaný dům v severovýchodním Londýně, v malé uličce v Hither Green. Naproti tomuto domku se v ulici nachází řada typicky viktoriánských domů, ale na straně ulice, kde je dům od 31/44 Architects, tomu tak není.

Dům no. 49 od 31/44 Architects © Anna Stathaki
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér 31/44 Architects
Světadíl Evropa
Země Velká Británie
Město Londýn

Vzhled linie této strany ulice je definován hlavně otevřenými zahradami a občasnými garážemi nebo jinými drobnými stavbami. Dům č. 49 svým jasně definovaným stylem do této části města přesně urbanisticky zapadá a přináší nový vítr.

Výborně promyšlené využití prostoru a originální přístup architektů dal za vznik příjemnému domovu až se zenově klidnou atmosférou, který je jako šitý pro malou rodinu. Přilehlý dvorek poskytuje rodině dostatečnou míru soukromí a klid. Interiérové a exteriérové prostory se bez problémů prolínají a tím v podstatě rozšiřují prostory obytných místností do zahrad.

Detaily domu byly promyšlené až do posledního vypínače. Celý objekt je velmi vkusným bydlením, které uspokojí milovníky architektury, ale i malou rodinu, která hledá nízkonákladový, příjemný domov. I díky tomu porota RIBA Awards tento dům ocenila jako naprosto vynikající projekt.