Panelákový byt ovládl po rekonstrukci přírodní korek

Středa, 14. Březen 2018 - 1:01
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Architektonické studio Formafatal zrekonstruovalo byt v panelovém domě v pražských Kobylisích. Klient si přál maximální využití přírodního korku - najdeme jej tak nejen na podlaze, ale i na mnoha atypických doplňcích. 

Korkový byt, Formalfatal, © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Katarína Varsová
Ateliér Formafatal
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha
Datum projektu 2015
Datum realizace 2015
Poznámka

Foto © BoysPlayNice

Na ploše 78 metrů čtverečních si klient přál vytvořit jednoduše a jednotně působící interiér a jeho touhou bylo v co největší míře použít přírodní korek. A tak se tento materiál stal jedním z ústředních motivů koncepce řešení bytu.

Objevuje se na podlahách téměř celé plochy dispozice. Velkoformátová plovoucí podlaha z přírodního korku s odolnou povrchovou úpravou vnesla pro byt v panelovém domě nejen estetické sjednocení ale i další výhody - vynikající akustické a tepelně izolační vlastnosti.

Korek se propisuje také na stěně koupelny, kde se kolečková korková mozaika stala zajímavým, ale nevtíravým detailem vedle jednoduchého obkladu z velkoformátové šedivé keramiky. Úpravou půdorysu koupelny a přesunem pračky do samostatné niky v předsíni se podařilo umístit v koupelně nejen vanu ale i sprchový kout.

Úprava dispozičního řešení kuchyně přinesla propojení obývacího prostoru s jídelním stolem a samotným koutem s kuchyňskou linkou. Tato je tvarově i materiálové jednoduchá, poskytuje však maximální možnou úložní plochu a taktéž i komfortní prostor pro majitelovu zálibu ve vaření a dobrém víně.

Nad jídelním stolem visí korkový lustr z dílny designéra Benjamina Huberta, vyroben ze zbytků korkové drtě vzniklé jako odpadní materiál při výrobě korkových zátek pro víno.

V předsíni uvítá mobilní stolička z přírodního dřevěného špalku a nika na klíce či připíchnuté odkazy s korkovými zády. Celý prostor se dále nese v bílé barevnosti kombinované se světle šedými odstíny na zabudovaných nábytkových prvcích.