Poznejte na vlastní kůži, jak se žije v dřevostavbě

Pátek, 8. Duben 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Architekti z ateliéru Prodesi si uvědomují, že rozhodnout se pro ten správný rodinný dům není snadné, proto umožňují všem zájemcům vyzkoušet si pobyt v moderní dřevostavbě na vlastní kůži. A kde že je to možné? V Budíkově u Humpolce, kde stojí nový Domesi Concept House.

Prodesi, Domesi Concept House, Budíkov - foto © Martin Zeman
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Pavel Horák, Václav Zahradníček, Klára Vratislavová
Ateliér Prodesi
Zodpovědný projektant
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Budíkov u Humpolce
Užitná plocha 98.00m2
Poznámka

Materiál: Dřevostavba, stavební technologie CLT - masivní dřevěné panely

Foto © Martin Zeman

Domesi Concept House v Budíkově u Humpolce je postaven v pasivním standardu s použitím stavební technologie masivních dřevěných panelů a bude k dispozici těm, kteří si budou chtít vyzkoušet pobyt v moderní dřevostavbě na vlastní kůži. Díky svému konstrukčnímu řešení spotřebuje Domesi Concept House 2 méně než 15kWh/m2/rok tepla a dostává se tak do kategorie pasivních domů.

Dům je navržen pro 3-4 osoby s dispozicí 4 + kk a užitnou plochou 98m2. Přízemí je koncipováno jako společenská část a najdeme zde obývavcí pokoj s kuchyňským koutem, jídelnou a pracovnou. Vrchní patro je projektováno jako klidová zóna s třemi komfortními pokoji, Každé podlaží má vlastní sociální zařízení s koupelnou.

Dům je orientován hlavní prosklenou stěnou na jih s odklonem na jihovýchod. Dřevěná Euro okna s trojskly jsou doplněna venkovními žaluziemi, které v letních měsících brání průniku tepla a přehřátí interiéru.

Příprava teplé vody probíhá v zásobníku umístěném v rekuperační jednotce s tepelným čerpadlem. Vzduch v domě je ohříván díky rekuperaci v rámci tepelného čerpadla.

Pro vytápění domu bylo zvoleno elektrické podlahové vytápění v 1NP a otopné radiátory ve druhém patře. Jako další zdroj tepla mohou sloužit krbová kamna na dřevo.