Propojení apartmánu se zahradou zrecyklovalo stavební materiál

Čtvrtek, 30. Listopad 2017 - 0:10
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

V horkém Mexico City navrhla místní architektonická kancelář ASP Arquitectura Sergio Portillo venkovní extenzi/přístavbu apartmánu. Pomocí několika teras a zahrad vytvořily venkovní prostory s různou atmosférou, které spojuje jednotný vizuální výraz.

Villa Jardín, ASP Arquitectura Sergio Portillo, © Rafael Gamo
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Sergio Portillo Alarcón
Ateliér ASP Arquitectura Sergio Portillo
Světadíl Amerika
Země Mexiko
Město Mexico City
Datum realizace 2016
Materiál

Vnitřní dispozice bytu je založena na hlavní ose, kolem které se shlukují společné a soukromé pokoje. Tento koncept přebírá i venkovní prostor - podélná stěna s touto osou rozděluje dispozice na základně jejich užívání. Architekti se mezi venkovním a vnitřním prostředím pokusili zbořit vizuální i prostorové bariéry, čímž dochází k jejich vzájemnému splynutí.

Na severovýchodní straně apartmánu se nacházejí dvě terasy vzájemně propojené pergolou. První slouží jako obývací a jídelní prostor s vertikální zahradou sestavenou z dřevěných boxů získaných recyklací konstrukčního materiálu. Odpadní materiál tak mohl získat nové využití. Druhá část leží na nižší úrovni a navazuje užší vztah s okolní krajinou. Obě terasy spojuje schodiště. Jihozápadní část bytu navazuje na intimnější zahradu, která je v přímém kontaktu s ložnicemi, obývákem a kuchyní. Nachází se zde také takzvaný Garden Box - otevřený modul s intimnější atmosférou. Po materiálové stránce projektu dominuje dřevo, ocel a železobeton.

Jak probíhala výstavba projektu prezentuje následující video: