Rekonstrukce z Jiráskova kraje

Úterý, 29. Březen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Dlouhotrvající rekonstrukce chalupě v Machově nijak neuškodila, spíše naopak. Majitel mohl mít vše pod kontrolou a doladit jednotlivé detaily ke své maximální spokojenosti. Výsledek sice neohromuje přehnanými gesty, ale žití zde musí být příjemné.

Chmelař architekti, RD Machov - foto © Ester Havlová
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor David Chmelař
Ateliér Chmelař architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Machov
PSČ 549 31
Datum projektu 2004
Datum realizace 2012
Poznámka

Foto © Ester Havlová

Rekonstrukce rodinného domu v Machově probíhá kontinuálně od roku 2004, kdy majitel dům se stodolou zdědil po předcích. Majitel domu je stavební inženýr, takže většinu práce jak na projektech i stavbě zastává sám. Veškeré provedené zásahy spolu vedeme v duchu zachování jedinečnosti ducha místa, který okouzlil i Aloise Jiráska, jenž lípu nacházející se na pozemku zahrnul do knih o F. L. Věkovi. Skosení střechy přístavby obytné haly umožňuje výhled do její košaté koruny.

Dispozice přízemí domu byla při rekonstrukci otočena - ve zbouraném přístavku byla koupelna a ložnice, které se nově nacházejí v původní velké setnici. Nová setnice dostala jako hlavní obytný prostor domu i vyšší světlost a orientaci na slunnou západní stranu. Nově byly vytvořeny v podkroví dvě ložnice se sociálním zázemím. Revitalizací prochází i zahrada domu, z které byly odstraněny cizokrajné rostliny, jenž nahradily místní odrůdy.