Rodinný dům v Abiko

Středa, 12. Září 2012 - 2:00
| Napsal:

Tento projekt byl navržen ve městě Abiko pro mládý třicetiletý pár. Přáním klientů bylo vytvořit prostor, připomínající uměleckou betonovou galerii, kde by vynikl jejich oblíbený nábytek.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Shigeru Fuse
Ateliér fuse - atelier
Světadíl Asie
Země Japonsko
Město Abiko
PSČ Chiba
Datum realizace 2009
Zastavěná plocha 48.54m2

Architektonický ateliér Shigeru Fuse je autorem tohoto monolitického objektu z betonu na měkké půdě města Abiko, usazeného mezi dvěma údolími. Nestálé podloží si vyžádalo pevné základy v podobě zapuštěných železobetonových sloupů, které nesou vzhůru rozšiřující se stavbu o celkové obytné ploše 80 m2.

Tři tubusy vystupující z centrálního 6 metrů vysokého obývacího pokoje jsou od společného prostoru odděleny prosklenými příčkami, jež bez zábran dovolují prostupu denního světla. Ve druhém patře je jídelna, koupelna a kadeřnický salon majitelky domu, kde se tento prostor otevírá do zeleně.

 

Třípodlažní betonový útvar přenáší svou mnohotvárnost z exteriéru do prostorově roztříštěného interiéru. Jednotícím prvkem zůstává pouze neutrální barevnost stěn z pohledového betonu, bílých velkoplošných podlahových dlaždic a černého, do zdi ukotveného schodiště, které vede návštěvníky vzhůru do budovy.

Rezidence je pastvou pro všechny smysly. Díky různým úhlům stěn a pronikání světla, které se různorodě odráží, vytváří dojem dělení prostoru a vzniká tak vzdušný a světlý interiér.

 

Téma "Beton v architektuře" vzniká za podpory Speciálních produktů.