Soukromí dvojdomů v Dobříši od studia boq architekti zajišťuje předsazený dřevěný plášť

Pátek, 20. Září 2019 - 0:13
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Architektonický ateliér Boq architekti zpracoval návrh developerského projektu Za Větrníkem ve středočeské Dobříši. První realizovanou etapou projektu jsou tři dvojdomy stojící v nově se rozvíjející části města, u kterých architekti dbali na zajištění soukromí a kontakt s venkovním prostředím.

Rodinné domy v Dobříši, Boq architekti © Alexandra Timpau
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Miroslav Stach, Jana Stachová
Ateliér boq architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Dobříš
Materiál

Koncept

Jednoduché krychle doplněné předsazenou dřevěnou konstrukcí. Semknutá, účelná dispozice využívající výhledů do krajiny. To je developerský projekt Za Větrníkem Dobříš. Tři dvojdomy, které vznikly jako první etapa celé lokality. Šest jednotek, které vytvářejí základ rozvíjející se části města Dobříš.

Dispozice

Vstupní část, na kterou navazuje šatna, toaleta a pracovna (pokoj hosta), která vede do obytného prostoru s kuchyní a jídelnou. V horním podlaží se nacházejí dva pokoje s koupelnou a dále samostatné rodičovské křídlo s ložnicí, šatnou a koupelnou. Pracujeme se vztahem interiér/exteriér, téměř každá místnost v domě má výstup ven na terasu či balkon.

Kostka v kostce

Jak zajistit soukromí obyvatelům dvojdomů uvnitř rozvíjející se lokality? Signifikantním prvkem celého projektu je předsazená ocelová konstrukce s dřevěnou výplní, která plní hned několikero funkcí. Konstrukce je vůči hlavní obytné kostce předsazena a výrazně pootočena, takže vytváří skrytá zákoutí pro uložení zahradního náčiní, dále přispívá k odstínění vnitřních prostor. A hlavně vytváří druhotný plášť, bariéru, která zajišťuje majitelům daleko větší soukromí.