Studio MIAOW navrhlo nový interiér restaurace v kubistickém domě U Černé Matky Boží od Josefa Gočára

Pondělí, 10. Červen 2019 - 6:12
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Dům U Černé Matky Boží v centru Prahy patří mezi nejcennější ukázky kubistické architektury. Interiér v suterénu a přízemí domu nyní prošel rekonstrukcí podle návrhu mladého pražského studia MIAOW, které jej přizpůsobilo potřebám restaurace. Nový prostor charakterizují na míru vyrobené prvky respektující atmosféru a dobu, kdy Josef Gočár budovu dokončil.

Interiér Restaurace Černá Madona, MIAOW © Peter Fabo
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Barbara Zedková
Ateliér MIAOW
Spolupracovníci Pavel Nový
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 1
Ulice, číslo Celetná, 34
PSČ 11000
Datum realizace 2017

Restaurace Černá Madona se nachází v parteru a v suterénu kubistického domu U Černé Matky Boží dokončeném v roce 1912 podle návrhu Josefa Gočára.  

Interiér nové restaurace musel respektovat status národní kulturní památky domu. Současným způsobem byly využity dobové materiály, barvy a řemeslné postupy. Na zakázku jsou dělané interiérové prvky jako svítidla, parkety, stoly, věšáky, květináče apod., stejně tak grafická výzdoba ve spolupráci s grafickými designéry Michalem Veltruským a Jonatanem Kunou a typografem Janem Novákem, který pro restauraci vytvořil originální písmo. V interiéru jsou použity reprodukce dobových grafik z Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.