Ve Frankfurtu zahájí radikální přeměnu stometrové budovy ze 70. let

Středa, 29. Listopad 2017 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Na břehu řeky Mohan, na velmi lukrativním místě v centru Frankfurtu, má příští rok začít výstavba téměř stometrové rezidenční věže Riverpark Tower. Trochu paradoxně se tak projekt stane první evropskou realizací německého architekta Oleho Scheerena, který svůj ateliér založil před sedmi lety poté, co opustil kancelář OMA Rema Koolhaase. Obytný komplex poskytne luxusní bydlení s výhledy na celé město.

Rezidenční bydlení budoucnosti - Riverpark Tower, Frankfurt nad Mohanem © Büro Ole Scheeren
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ole Scheeren
Ateliér Büro Ole Scheeren
Světadíl Evropa
Země Německo
Město Frankfurt
Suma 220 000 000.00
Měna EUR
Datum projektu 2017

Rezidenční věž Riverpark Tower na frankfurtském nábřeží vznikne přeměnou bývalého kancelářského objektu. Studio německého architekta Büro Ole Sheeren plánuje vložení horizontálních panoramatických modulů do betonového skeletu stávající vertikální budovy. V rámci přestavby dojde ke kompletnímu odstranění několika nejvyšších podlaží kolem jádra budovy, aby mohly vzniknout kompletně nové loftové byty. Stejně radikálně se promění i spodní část objektu.

„Pomocí transformace sevřené kancelářské věže ze sedmdesátých let ve vzdušný a otevřený rezidenční projekt demonstrujeme, že inteligentní a udržitelné využití stávající budovy může obohatit kvalitu života - a to ne pouze v budově smaotné, ale také v jejím okolí," prohlašuje architekt Scheeren o projektu za 220 milionů eur, který vznikne ve spolupráci s jedním z největších německých developerů GEG German Estate Group. Nová rezidenční věž poskytne na 23 podlažích celkem 220 bytů různé velikosti. Velkorysé loftové byty v nejvyšší části věže by se měly stát novým poznávacím znamením celé lokality věže.

K realizaci projektu by mělo dojít už příští rok. Ole Scheeren se během své kariéry podílel na několika významných projektech především v Asii. S kanceláří OMA Rema Koolhaase pracoval například na ikonickém sídle čínské televize v Pekingu, za svůj gigantický obytný soubor The Interlace v Singapuru získal řadu mezinárodních ocenění.