Zhmotněný sen

Úterý, 23. Srpen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Každý má nějaký svůj sen. Ne každý ovšem sebere odvahu a začne si ho plnit. Ateliér B² Architecture to štěstí měl – narazil na klienta, který měl dostatek kuráže na to, aby odešel z práce, sebral své životní úspory a začal dělat vše pro to, aby se jeho sen stal realitou. Jeho touhou bylo otevřít si unikátní bar, kde bude podávat své oblíbené šampaňské a cavu.

B² Architecture, Champagneria – foto © Alexandra Timpau
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Barbara Bencová
Ateliér B2 Architecture
Spolupracovníci Tereza Šváchová
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 1 - Staré Město
Ulice, číslo Průchodní 4
PSČ 110 00
Datum realizace 2015
Užitná plocha 110.00m2
Poznámka

Foto © Alex Timpau

Pro svůj záměr si snad nemohl vybrat lepší lokalitu. V bezprostřední blízkosti Betlémského náměstí, tam, kde se do sebe proplétají uličky Starého Města pražského, jakoby se zastavil čas. Návrh nového baru se snaží zachovat a ještě I podpořit genia loci poněkud zapomenutého a opuštěného místa.

Z Průchodní ulice vstupujete přímo k barovému pultu. Dominantou a poznávacím znamením celého podniku je stěna za barem vyskládaná z bronzových mincí. Vše ostatní, včetně osvětlení, nábytku i použitých materiálů, se nese v industriálním duchu.

Pokud vás omrzí postávat a nad drinkem u baru přemýšlet, komu všemu asi tak ty mince prošly rukama a z jakých koutů Evropy pocházejí, můžete postoupit do místnosti dále, která v příjemném přítmí nabízí několik míst k sezení, či projít až dozadu do galerie.

Champagneria se tak snad stala dalším splněným snem a i novým kvalitním místem nejen nočního života v centru Prahy.