Nadace Leontinka pořádá benefiční koncert na podporu zrakově postižených dětí

Středa, 28. Říjen 2009 - 1:05
| Napsal:
Nadace Leontinka, která pomáhá zrakově handicapovaným dětem, pořádá dne 11. 11. 2009 v Kostele sv. Šimona a Judy již čtvrtý benefiční koncert. Záštitu převzal magistrát hl. m. Prahy a patronem koncertu je houslový virtuos Mistr Josef Suk. Hlavním partnerem koncertu je společnost HSBC Bank. Publikum bude mít možnost slyšet studenty Konzervatoře Jana Deyla a Střední školy pro zrakově postižené a také Smyčcový orchestr Pražské konzervatoře. Výtěžek koncertu bude věnován na konkrétní projekty Nadace Leontinka, usnadňující integraci zrakově postižených dětí do společnosti.

Nadace Leontinka pokračuje v zavedené tradici benefičních koncertů již čtvrtým rokem. I letos spojí zrakově postižení studenti hudby své síly s vidícími muzikanty a připraví tak posluchačům ojedinělý kulturní zážitek. Během koncertu zazní skladby předních světových autorů – Antonia Vivaldiho, Georga Friedricha Händela, Johanna Sebastiana Bacha, Bedřicha Smetany, Frédérica Chopina a dalších. Interpreti umožní publiku zažít propojení světa nevidomých a vidících a díky Nadaci Leontinka se tak v sychravém podzimním čase podaří vnést alespoň trochu světla do života zrakově postižených dětí.

Výtěžek benefičního koncertu bude použit na financování projektů Svítání (pomoc Střediskům rané péče) a Osobní asistence (financování osobních asistentů pro nevidomé děti).

Koncert podpořila česká pobočka banky HSBC, která se stala jeho hlavním partnerem. Arjan van den Berkmortel, CEO HSBC Bank plc v ČR, říká: „Pravidelně podporujeme charitativní projekty nadace Leontinka. Rádi bychom pomohli splnit nejenom dětská přání, ale i rozvinout talent nevidomých dětí.“

Partnerem koncertu je kromě HSBC Bank a Magistrátu Hlavního města Prahy také Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, díky kterému se dějištěm koncertu stal Kostel Sv. Šimona a Judy na Starém městě pražském. „Jsme opravdu rádi, že se můžeme alespoň malým přínosem podílet na realizaci tohoto krásného hudebního projektu, který symbolicky potvrzuje, že hudba boří hranice,“ říká PhDr. Petr Daněk, Ph.D., programový ředitel Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK.

Mediálními partnery projektu jsou časopisy Euro, BestWoman, Interiér veřejných budov, E-Architekt, Bydlíme, Design&Home, Náš útulný byt, Světlo a Podnikatel.cz.

Nadace Leontinka všem partnerům, účastníkům i účinkujícím koncertu děkuje.

Klíčová slova: