Nástroje pro navrhování energeticky úsporných budov

Pondělí, 23. Listopad 2009 - 9:18
| Napsal:
V pořadí druhá přednáška z podzimní série Digitální architekt [09] se bude věnovat simulačním programům a jejich vhodnému použití pří optimalizaci architektonického návrhu. Postupně si ukážeme práci v programech Graphisoft EcoDesigner, Autodesk Ecotect a PHPP.

V první části přednášky představí Radek Podliska Graphisoft EcoDesigner™, nástroj integrovaný do ArchiCADu, sloužící k vyhodnocení energetické náročnosti projektu a jeho optimalizaci již v prvních fázích projektu. EcoDesigner využívá archicadovskou virtuální budovu jako inteligentní BIM model. Rychle a jednoduše generuje komplexní porovnání spotřeby energie různých variant návrhu, měsíční bilance energetických zisků a ztrát a další parametry a napomáhá tak zvolit optimální variantu.

V druhé části představí Jiří Pavlíček simulační nástroje Ecotect a PHPP a řadu příkladů jejich použití v praxi. Oba tyto programy se velmi dobře doplňují. Ecotect je ideální především v prvních fázích návrhu a umožňuje optimalizovat budovy z hlediska široké škály kriterií (např.: osvětlení, energetická bilance, akustika). PHPP je pak velmi přesný nástroj vhodný i k finálním výpočtům, jeho použití se ale omezuje pouze na energetickou bilanci budov.


čtvrtek 26. listopadu 2009, 18:00 hod

Sustainable Design Tools
Nástroje pro navrhování
energeticky úsporných budov


Zvláštní hosté: Ing. arch. Jiří Pavlíček (echorost) a Ing. arch. Radek Podliska (cegra)

Fakulta architektury ČVUT v Praze
Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice
Přednášková místnost C 223

 

Tiskněte "aťák" zadarmo!

Již tradičně, i ve školním roce 2009/2010, se uskuteční akce "Tiskněte aťák zadarmo!". Akce je určena posluchačům vysokých škol zaměřených na architekturu a pozemní stavitelství a umožňuje účastníkům přednášek Digitální architekt v zimním semestru vytisknout si svůj semestrální projekt zdarma. Za každou navštívenou přednášku její účastníci získají jeden kredit, který představuje tisk jednoho formátu A0 barevně zdarma na pobočkách Copy General. Podrobné informace naleznete na www.digiarch.cz/tiskzdarma.