Videoarchiv VVP AVU byl spuštěn

Čtvrtek, 14. Říjen 2010 - 2:00
| Napsal:
V květnu 2010 byla spuštěna on-line databáze videoarchivu VVP AVU jako součást databáze současného umění i-datum.

Vyhledávat je možné fulltextově, nebo podle specifických kritérií (jméno autora, název práce, rok vzniku, jazyková verze apod.). On-line databáze postupně katalogizuje videoarchiv VVP AVU, který od roku 2007 shromažďuje díla zejména českého videoartu a videodokumentaci umění zhruba od 80. let do současnosti (přednášky, performance, návštěvy v ateliérech, záznamy z výstav atp.). Nyní obsahuje asi 700 prací; seznam na internetu doplňujeme postupně, takže pokud v nejbližší době v databázi nenajdete co hledáte, je dobré nás kontaktovat přímo. Dosud byly digitalizovány např. archivy Jiřího Surůvky, Aleše Záboje nebo Jiřího Ševčíka, těžištěm je sbírka současného videoartu.

Videa je možné po domluvě studovat prezenčně na VVP AVU, pro případ jejich dalšího použití zprostředkujeme spojení s autorem. Část archivu je ke shlédnutí na internetové televizi Artyčok.tv, se kterou spolupracujeme.

Vlastníte-li zajímavé materiály týkající se českého a slovenského umění posledních padesáti let, budeme rádi, když kopii věnujete videoarchivu VVP AVU. Záznamy na starších médiích digitalizujeme.

Zájemci o studium ve videoarchivu VVP AVU jsou srdečně vítaní.

více informací na vvp.avu.cz

Klíčová slova: