Architektura / rodinné domy

Fara přestavená na luxusní bydlení

V chráněné oblasti obce Wolvertem v Belgii stojí fara z 18. století. Ta svůj původní účel ztratila, a tak se jí klient společně s architekty rozhodli vdechnout nový život. Výsledkem je citlivá rekonstrukce z kvalitních materiálů a luxusní rezidence v jednom.

Jurgen Van den Abbeele / Johan Vanhauwere , 20. 2. 2017

Architektura maximálně respektuje vizuální a prostorové vztahy mezi farní vesnickou školou a kostelem. Na druhou stranu je také jemným způsobem koncipována vůle klienta k synergii tradiční a současné architektury.

Nové a staré architektonické hmoty se navzájem pronikají, formálně i prostorově, dvou i trojrozměrně. Současné materiály, jako je měď a hliník, harmonizují s historickým zdivem, břidlicí i dubovým dřevem.

Původní symbolika farní zahrady rezonuje v prostorové ose půdorysu, spojující interiér s exteriérem. Zahrada byla původně obehnána zdí; projekt vytváří neopakovatelnou osu prostorového vnímání stěn.

Klient je jako spolutvůrce začleněn díky dotykům a povrchům architektonických detailů a materiálů. Na realizaci se podílelo několik specializovaných firem a řemeslníků.

 

Tímto bychom čtenáře rádi upozornili, že se letos koná 18. ročník soutěže Evropská měď v architektuře, do níž se mohou přihlásit projekty využívající měď a její slitiny. Přihlásit se lze do 30. dubna 2017 prostřednictvím formuláře na webu pořadatele.

Klíčová slova:

Belgie měď měď v architektuře

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři