Architektura / bytové domy

Karlín Group a Horizon Holding zahájili stavbu největšího aktuálního rezidenčního projektu v Praze

Developerské duo Karlín Group a Horizon Holding odstartovalo výstavbu nové obytné čtvrti Zahálka na pomezí pražských čtvrtí Hodkovičky a Modřany. Projekt, na němž se podíleli vedle českých ateliérů také architekti ze Slovinska a Izraele, by měl v konečné verzi obsahovat 7 velkých domů umístěných do městské zeleně. První etapu projektu Zahálka v sousedství Vltavy a golfového hřiště Hodkovičky staví Metrostav ve spolupráci s Průmstavem. Více než pětina bytů je již prodána.

Karlín Group , 7. 11. 2018

Developerské společnosti Karlín Group a Horizon Holding v těchto dnech zahájily stavbu v současnosti největšího rezidenčního projektu v Praze. Obytná čtvrť Zahálka na pomezí Hodkoviček a Modřan nabídne celkem osm set bytů v sousedství golfového hřiště a sportovně rekreačního areálu na břehu Vltavy.

Generálním dodavatelem pro první etapu s dvě stě čtyřiceti byty se stala společnost Metrostav. Část stavebních prací pak bude realizovat společnost Průmstav,“ uvedl generální ředitel společnosti Karlín Group Jan Ludvík. Hodnota stavebních prací dosahuje tři čtvrtě miliardy korun.

V obytné čtvrti Zahálka celkem vznikne sedm velkých domů s byty a komerčními prostory pro služby majitelům bytů i lidem z okolí. Součástí projektu bude i mateřská školka, která bude provozována městskou částí. „Celý areál pak počítá s podzemním parkováním pro 1 000 vozů, aby veškerý povrch zůstal zachován pro zeleň,“ řekl Yishay Furman z Horizon Holding. Stavební náklady celého projektu přesahují dvě a půl miliardy korun.

Foto: EARCH

Prvních dvě stě čtyřicet bytů ve dvou domech, které nyní začal Metrostav s Průmstavem stavět, bude dokončeno na podzim roku 2020. Prodej byl zahájen v minulých dnech a již nyní má nového majitele více než pětina bytů. „Zájem mají zejména lidé, kteří zde chtějí trvale bydlet, což nás těší. Projekt se jim líbí díky jeho velkorysosti, zasazení do zeleně, možnostem rekreační zóny podél Vltavy a snadné dopravní dostupnosti,“ sdělil Jan Ludvík. Ceny bytů startují na 3 milionech korun včetně DPH.

Společnost Karlín Group, která je iniciátorem projektu, je známá jako tvůrce moderní městské architektury. Tak jako u všech dosavadních staveb i zde klade vysoký důraz na jeho citlivé začlenění do okolí a na zajištění co největšího komfortu pro budoucí obyvatele. I proto skupiny Horizon Holding a Karlín Group přizvaly k projektu hned tři významná architektonická studia - Bevk Perovič Arhitekti (Slovinsko), Under-Construction Architects (Česko) a Yashar Architects (Izrael). Tento tým byl ještě doplněn odborníky na krajinářskou architekturu z tuzemského Atelieru Flera.

Výsledkem jejich práce je kvalitní architektura zasazená do městského parku s desítkami stromů, hřišti, loukami, biokoridorem přírodního potoka a dalšími funkcemi, které zpříjemní život novým obyvatelům. Budovy nabídnou byty o velikosti od 1+kk až po 5+kk s velkými okny a terasami, které umožní výhled do atraktivního okolí. „Unikátní poloha vybídla architekty k tomu, aby maximalizovali využití pohledů na údolí Vltavy s přírodní dominantou Chuchelského háje v pozadí,“ uvedl Jan Ludvík.

Foto: EARCH

Spolupráce s Karlín Group se nám osvědčila již na projektu Rezidence Vltava, jsme tedy velmi rádi, že jsme společně zahájili stavbu první etapy Zahálky, v rámci níž vzniknou dva domy s celkem 240 byty. Dalších pět budov s nabídkou 560 jednotek zrealizujeme v naší gesci,“ konstatoval Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon Holding.

Projekt získal jméno Zahálka právě díky tomu, že je zasazen do přírody a vybízí tak k oddychu u golfu, k procházce nebo k cyklistickým výletům do blízkých lokalit nebo pikniku u Vltavy nebo revitalizovaného Zátišského potoka. Místo má ale i výborné napojení na centrum Prahy. Toho lze dosáhnout rychlou tramvají do dvaceti minut, za zhruba stejnou dobu lze dojet do centra i na kole cyklostezkou podél Vltavy.

  • autor: Karlín Group *
  • publikováno: * 7. 11. 2018
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři