Architektura / rodinné domy

Kontejnerový dům pro hosty

Projekt vznikl díky přání klientky, která chtěla experimentovat s přepravními kontejnery. Žije v malém skladu v bývalé tovární oblasti jižně od centra města San Antonio.

Jim Poteet , 22. 3. 2012

Realizovaný projekt slouží jako dům pro hosty a je vybaven sprchou, WC a nerezovým dřezem. Velké prosklené dveře a okno otevírají interiér do okolní krajiny. Část interieru je využita jako zahradní přístřešek.

Hlavní důraz byl kladen na udržitelné cíle: zaprvé recyklace jednorázového kontejneru pro trvalé využití. Zelená střecha je oddělena od horní části kontejneru a zajišťuje stín a proudění vzduchu, které snižují příjem tepla. Interiér je izolován pěnovou izolací a obložen bambusovou překližkou na stěnách i podlaze. Použitá voda ze dřezu a sprchy je využita pro zalévání střechy. WC je kompostér. Záda kontejneru jsou kryta pletivem, které obrostou popínavé rostliny.

Další inovativní materiály ovlivňující design: kontejner "pluje" na základech z recyklovaných telefonních stožárů. Terasa je tvořena z vzduchotechnických vycpávek (vytvořených z recyklovyných lahví od sody) umístěných do ocelového rámu. Držáky venkovních svítidel jsou z čepelí diskových pluhů, běžně k vidění v jižním Texasu.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři